Trwa ładowanie...

Zabytkowy tramwaj zamiast miejsc parkingowych

Tramwaj nr 13, na tablicach kierunkowych z napisem Leszno 13, zostanie odsłonięty dzisiaj w samo południe

Zabytkowy tramwaj zamiast miejsc parkingowych
d49cvru
d49cvru

Pomysłodawcą ustawienia odrestaurowanego tramwaju w Al. Solidarności 93 jest Fundacja Wspierania Twórczych Inicjatyw Teatralnych "Atut". Zarząd Dróg Miejskich jak jednostka miasta pomógł ten pomysł zrealizować.

Tramwaje Warszawskie przekazały tramwaj, a ZDM - bazaltową kostkę i miejsce. Koszty związane z wykonaniem niezbędnych prac pokryła fundacja, a zakres dotyczył przede wszystkim wymiany kostki z betonowej na bazaltową, budowy torowiska, fundacja wymieniła również kable. Prace nad montażem odrestaurowanego tramwaju typu K 445 rozpoczęły się z środy na czwartek.

W miejscu, w którym jest zainstalowany wagon, dotychczas były miejsca parkingowe, w zamian zostaną one przeniesione na ul. Orlą. Teatr pokrywa również całkowicie koszty związane z budową nowych lokalizacji parkingowych.

Jak tłumaczy ZDM, zabytek ma służyć promocji kultury, historii Warszawy, historii Tramwajów Warszawskich oraz teatru, który angażuje się w działania szerzące wiedzę z zakresu historii stolicy.

Odsłonięcie tramwaju, którego napis "Leszno" nawiązuje do dawnego, przedwojennego adresu teatru Kamienica, już 22 marca o godz. 12:00.

d49cvru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49cvru
Więcej tematów