Trwa ładowanie...

Ząbki w drugiej strefie

Granica stref biletowych na trasie SKM przesunięta.

Ząbki w drugiej strefieŹródło: Wawalove
d1nmzo5
d1nmzo5

Rada Warszawy zadecydowała - granica stref biletowych zostaje przesunięta ze stacji kolejowej w Ząbkach do stacji Warszawa Wileńska. Oznacza to, że mieszkańcy Ząbek będą musieli zamienić swoje bilety na te dwustrefowe, które są dużo droższe.

To koniec Wspólnego Biletu w pierwszej strefie na Ząbki i Warszawę. Od marca 2012 roku kwestie związane z funkcjonowaniem linii kolejowej ze stacji Warszawa Wileńska do Wołomina, przejmuje powiat wołomiński. Cała trasa objęta zostaje drugą strefą, a osoby posiadające bilety długoterminowe w pierwszej strefie, będą je mogły oddać w placówkach ZTM-u i nabyć bilety dwustrefowe.****

Na pocieszenie dodajemy,* że nie zmienia się sposób funkcjonowania autobusów miejskich poruszających się po terenie miasta Ząbki. W nich nadal obowiązują bilety ważne w pierwszej strefie.*

d1nmzo5

Ząbki zrezygnowały ze współfinansowania Wspólnego Biletu ze względu na znaczące podwyższenie kosztów. W zamian, od pierwszego marca rusza nowa linia „Ząbki-2”. Nowy autobus umożliwi dotarcie mieszkańcom do węzła przesiadkowego przy ul. Radzymińskiej (centrum handlowe M1) oraz w rejon dwóch stacji kolejowych w Ząbkach i Rembertowie. Trasa linii Ząbki-2 będzie przebiegać ulicami Wolności, 11 Listopada, Rychlińskiego, Wojska Polskiego, Leszyckiego, Batorego, Piłsudskiego, Powstańców dalej Żołnierską, Czwartaków, Paderewskiego i Chruściela. Nowymi autobusami będzie można jechać na podstawie karty mieszkańca (wydawanej osobom zameldowanym w mieście) lub biletów jednorazowych normalnych w cenie 3 zł i ulgowych w cenie 1,5 zł.

Z tych samych powodów nie doszło do zapowiadanego wejścia sąsiadującej gminy Marki do pierwszej strefy biletowej. Zarząd Transportu Miejskiego proponowane koszty wprowadzenia pierwszej strefy w Markach podwyższył z dwóch milionów złotych rocznie do ponad czterech milionów.

d1nmzo5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nmzo5
Więcej tematów