RegionalneWarszawaZa darmo: "Warszawa do wzięcia"

Za darmo: "Warszawa do wzięcia"

Historia trzech dziewczyn z popegeerowskich wsi, które dostały szansę zdobycia pracy w Warszawie

Za darmo: "Warszawa do wzięcia"

07.01.2015 19:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Centrum Polskiego Dokumentu w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zaprasza na kolejne spotkanie z polskim filmem dokumentalnym. Pokaz filmu „Warszawa do wzięcia” Karoliny Bielawskiej i Julii Ruszkiewicz odbędzie się 9 stycznia (piątek) o godz. 19:00. Po pokazie spotkanie z autorkami filmu. Wstęp wolny.

„Warszawa do wzięcia” to historia trzech dziewczyn z popegeerowskich wsi, które dostały szansę zdobycia pracy w Warszawie. Ania chce być fryzjerką, Gosia marzy, aby wyjechać z domu, gdzie życie wydaje jej się bez perspektyw, a Ilona pragnie lepszej przyszłości dla siebie i swojego synka. Warszawa dla nich to „wielki świat”, który znają jedynie z telewizji. Wyruszają w swoją podróż wierząc, że znajdą miejsce dla siebie. Łączy je taki sam start i podobne nadzieje, ale nie są przygotowane na walkę, którą muszą stoczyć.

Nagrody dla filmu na festiwalach filmowych:

- Grand Prix „Złoty Lajkonik” za najlepszy film polski na Krakowskim festiwalu Filmowym (2010)
- Nagroda Specjalna Jury na WorldFest Independent Film Festival w Houston (2010)
- Wyróżnienie za „rzetelną obserwację świata i empatię w stosunku do tych, którzy szukają miejsca w społeczeństwie” na II Festiwalu Filmów o Rodzinie w Łodzi (2009)

Karolina Bielawska – absolwentka reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, autorka fabularnych etiud filmowych i filmów dokumentalnych, które były pokazywane i nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą.

Julia Ruszkiewicz – absolwentka reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz scenariopisarstwa w Camerimage Film School. Jej absolutoryjny film „Sezon na kaczki” otrzymał kilkanaście nagród w Polsce i zagranicą.

Prowadzenie: Marcin Więcław, filmoznawca, reżyser, script doctor. Wyjątkowo – pokaz odbędzie się w podziemiach Fortu Sokolnickiego. Wejście od strony amfiteatru.

Obraz
filmdokumentdokumentalny
Komentarze (0)