Trwa ładowanie...

Za darmo: urodziny Witkacego w Teatrze Studio

Podczas wydarzenia wystąpi Teatr Improwizowany Klancyk

Za darmo: urodziny Witkacego w Teatrze Studio
djfuaas
djfuaas

Sto trzydzieści ‒ a dokładnie sto dwadzieścia dziewięć lat i trzysta sześćdziesiąt cztery dni ‒ temu urodził się Stanisław Ignacy Witkiewicz, od roku 1985 patron Teatru Studio. To doskonała okazja, aby przypomnieć jego postać ‒ artysty wszechstronnego i bezkompromisowego, a przy tym wnikliwego krytyka otaczającej go rzeczywistości i... „wariata z Krupówek”. Teatr Studio w Pałacu Kultury i Nauki (pl. Defilad 1) zaprasza na wydarzenie dziś, w poniedziałek 23 lutego 2015 roku o godzinie 20:30. Wstęp wolny.

Podczas Urodzin odbędzie się promocja książki Sposób na Witkacego, w której zebrane zostały rozmowy, poświęcone witkacowskim wątkom w twórczości pięciu artystów polskiego teatru: Szajny, Kantora, Grzegorzewskiego, Jarockiego i Lupy. Spotkania z udziałem zarówno wybitnych specjalistów, jak i młodych badaczy odbyły się w sezonie 2013/2014 w ramach projektu Ponowocześni / Nienowocześni, realizowanego przez Teatr Studio we współpracy z Wydziałem Wiedzy o Teatrze AT. O Sposobie na Witkacego będą rozmawiać Jarosław Gajewski i Wojciech Świdziński.

Po prezentacji książki wystąpi Teatr Improwizowany Klancyk. Aktorzy Klancyka zaimprowizują serię długich i krótkich scen, inspirowanych losowo wybranymi fragmentami pism estetycznych, publicystycznych, poezji i korespondencji Witkacego. Tytuł programu do ostatniej chwili pozostanie nieznany. Ale ‒ „któż mógłby znać tytuł komedii dell’arte w Czystej Formie przed jej końcem”?

djfuaas
djfuaas
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djfuaas
Więcej tematów