Trwa ładowanie...

Za darmo: ruszają zapisy na kurs samoobrony "Bezpieczna Warszawianka"

- Panie traktują zajęcia bardzo poważnie, mocno angażują się w poznawanie technik samoobrony. - mówi st. insp. mówi Tadeusz Birke, instruktor z warszawskiej Straży Miejskiej.

Za darmo: ruszają zapisy na kurs samoobrony "Bezpieczna Warszawianka"
d2s3p3d
d2s3p3d

Tysiące przeszkolonych kobiet, kilkanaście lat doświadczenia w prowadzeniu kursów samoobrony, najlepsi trenerzy. Stołeczna Straż Miejska zaprasza do udziału w kolejnej edycji kursu samoobrony „Bezpieczna Warszawianka", który rusza już 17 września.

Podczas kursu „Bezpieczna Warszawianka" instruktorzy nauczą, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli już do nich dojdzie – w jaki sposób bronić się przy pomocy wyuczonych technik sztuk walki. Strażnicy prowadzący zajęcia pomogą kursantkom ukształtować podstawowe nawyki obronne.

- Panie traktują zajęcia bardzo poważnie, mocno angażują się w poznawanie technik samoobrony. Jest to szczególnie widoczne podczas ćwiczeń, kiedy my - instruktorzy wcielamy się w role napastników. Kursantki chcą dokładnie poznać a następnie utrwalić chwyty, ponieważ to często od szczegółów zależy skuteczność użytej techniki. Dodam, że równie ważne, jak odpowiednie reagowanie, jest poznanie schematów działania napastników i poznanie ich psychiki. O tym również uczymy na zajęciach – mówi st. insp. mówi Tadeusz Birke - instruktor taktyki i techniki interwencji Straży Miejskiej m.st. Warszawy, który od lat szkoli również warszawianki w zakresie samoobrony.

Jak dodaje kierownik Referatu Szkoleń Renata Pietruszka, te zajęcia to nie tylko fizyczne ćwiczenia, ale również rozmowy na temat bezpieczeństwa oraz analiza konkretnych sytuacji, które mogą wydarzyć się na ulicy.

d2s3p3d

Po zakończonym kursie panie zyskują umiejętności, które – jak same często podkreślają – dają poczucie bezpieczeństwa i pozwalają zachować się adekwatnie do sytuacji. Znajomość chwytów obezwładniających i umiejętność unikania ataków zwiększają pewność siebie oraz pozwolą na szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia.

Zapisy na zajęcia

Panie będą mogły się zgłosić w poniedziałek 5 września oraz we wtorek 6 września w godzinach 8:00 – 14:00 pod numerem telefonu 22 855 33 13. Łącznie może się zapisać 80 uczestniczek. Ponadto, Straż Miejska zaprasza wyłącznie te panie, które nie brały jeszcze udziału w poprzednich edycjach „Bezpiecznej Warszawianki".

Zajęcia odbywać się będą w soboty o godz. 10:00 i 12:00 oraz w niedziele o godz. 10.00 i 12:00. Panie zostaną podzielone na grupy, każda po 20 osób i będą ćwiczyć na sali sportowej przy ul. Sołtyka 8/10 na warszawskiej Woli (siedziba IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy).

Pierwsze zajęcia ruszą już 17 września, ostatnie odbędą się 4 grudnia. Ogółem odbędzie się 10 spotkań (z wyłączeniem 29 i 30 października oraz 12 i 13 listopada).

d2s3p3d

Udział w kursie jest bezpłatny, a uczestniczki zajęć muszą być pełnoletnie. * *

Źródło: Straż Miejska Warszawa

*Przeczytajcie również: "Tajemniczy" gość na Żaglowej. Partol Eko odłowił kameleona *

d2s3p3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s3p3d
Więcej tematów