Trwa ładowanie...

Za darmo: Przegląd Filmów Zaangażowanych

14 reportaży filmowych z cyklu "Obywatele na horyzoncie”

Za darmo: Przegląd Filmów Zaangażowanych
d2f9r07
d2f9r07

Bezpłatny "Przegląd Filmów Zaangażowanych" to 14 reportaży filmowych, które powstały w ramach projektu „Obywatele na horyzoncie”. Ich twórcy nie są znanymi reżyserami lecz zwykłymi mieszkańcami czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Różni ich właściwie wszystko - wiek, zawód, doświadczenie, zainteresowania. Łączy chęć zrobienia czegoś w swojej okolicy, marzenia o zmianie, działania na rzecz lokalnych społeczności. To ludzie, którzy nie zgadzają się na obojętność, na marazm, biorą sprawy w swoje ręce. Chcą zmniejszyć dystans między ludźmi i sprawiać, aby byli w stanie razem współpracować.

Każdy reportaż został stworzony przez dwuosobowy zespół. 14 takich zespołów od września 2013 do marca 2014 roku brało udział w projekcie „Obywatele na horyzoncie” zorganizowanym przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Cel był prosty: połączyć wiedzę obywatelską z umiejętnościami reporterskimi i poprzez film pokazać, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu.

Przegląd też świetna okazja, by poznać warsztat reporterski. Spotkanie poprowadzi Marcin Kołodziejczyk - znany dziennikarz i reportażysta, twórca, m.in. "B. Opowieści z planety prowincja".

d2f9r07

Przegląd filmów zaangażowanych
15 marca (sobota), godz. 15:00
Kino Muranów, ul. Andersa 5
STRONA wydarzenia

d2f9r07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f9r07
Więcej tematów