Trwa ładowanie...

Za darmo: Przegląd filmów z Grace Kelly

Klasyka Hollywoodu na Żoliborzu

Za darmo: Przegląd filmów z Grace Kelly
d3rfb6q
d3rfb6q

Cztery hollywodzkie klasyki filmowe będzie można obejrzeć w maju, w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego. W ramach cyklu filmowego "Piękne kobiety Hollywood" wyświetlane będą filmy z udziałem amerykańskiej gwiazdy i księżnej Monako - Grace Kelly.

Wszystkie spotkania filmowe poprzedzone zostaną krótką prelekcją na jej temat . Poniżej program spotkań. Wstęp na nwszystkie seanse jest wolny.

06.05 (pt.), godz. 19:00
„W samo południe”,
Laureat ponad dwudziestu jeden nagród w tym Oskara i Złotego Globu. Przełomowe i niekwestionowane arcydzieło gatunku, w którym nic nie jest z góry czarne albo białe. Choć to film uniwersalny, w zamyśle twórców miał szczególną wymowę w kontekście politycznym, co doprowadziło reżysera do opuszczenia Stanów Zjednoczonych. „W Samo południe” to również ogromny przełom w karierze dobrze zapowiadającej się Grace Kelly.
Czas trwania: 1 godz. 25 min.

15.05 (nd.), godz. 19:00
„Country Girl”,
Rola George stanowiła nie lada wyzwanie dla młodej Grace Kelly, która w swoim dorobku artystycznym miała diametralnie różne role od tej. Jednak po premierze, Amerykańska Akademia Filmowa przyznała jej Oskara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Film na podstawie sztuki teatralnej „Dziewczyny z Prowincji”, to nieszablonowa mieszanka romansu i dramatu, okraszona muzyką maestra Victora Younga i Harolda Arlena.
Czas trwania: 1 godz. 44 min.

d3rfb6q

22.05 (nd.), godz. 19:00
„Okno na podwórze”,
Według Amerykańskiej Gildii Scenarzystów to film z najlepszym scenariuszem wszech czasów. Hitchcock, mistrz w podglądaniu ludzkich obyczajów, kolejny raz stworzył niebanalną refleksję nad zaangażowaniem jednostki i studium psychiki człowieka w krańcowych sytuacjach. „Okno na podwórze” mówi dużo zarówno o reżyserze, jak i o samej Grace Kelly, którą niezaprzeczalnie ukazuje jako ikonę swoich czasów i profesjonalną aktorkę.
Czas trwania: 1 godz. 52 min.

29.05 (nd.), godz. 19:00
„Złodziej w hotelu”,
To czterdziesty pierwszy pełnometrażowy film Hitchcocka i trzeci z udziałem zarówno Grace, jak i Cary'ego Granta. Aktorka bez wahania przyjęła propozycję udziału w kolejnym dziele reżysera. Uhonorowany Oskarem za najlepsze zdjęcia oraz wygraną przyznawaną przez Amerykański Instytut Filmowy jako jeden z najlepszych melodramatów wszech czasów. „Złodziej w Hotelu” to również komedia, dość śmiała jak na ówczesne czasy, ale wyrafinowana, jak to u pioniera suspensu.
Czas trwania: 1 godz. 46 min.

d3rfb6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rfb6q
Więcej tematów