Trwa ładowanie...

Za darmo: "Miliard szczęśliwych ludzi"

Film pokazuje kulisy chińskiej przygody najpopularniejszego polskiego zespołu disco polo Bayer Full. Kordegarda zaprasza na pokazy filmów dokumentalnych

Za darmo: "Miliard szczęśliwych ludzi"
doptohp
doptohp

Miliard szczęśliwych ludzi to pełnometrażowy debiut reżyserski Macieja Bochniaka. Film pokazuje kulisy chińskiej przygody najpopularniejszego polskiego zespołu disco polo Bayer Full.

Pretekstem do powstania filmu była wiadomość, która w 2010 roku pojawiła się we wszystkich polskich mediach o tym, że zespół Bayer Full podpisał kontrakt z chińską wytwórnią na 67 milionów płyt i przygotowuje się do trasy koncertowej w Państwie Środka. Film odsłania kulisy historii, o których nie można było przeczytać w prasie.

Miliard szczęśliwych ludzi to nie tylko historia podboju Chin przez jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo w Polsce. To przede wszystkim opowieść o zderzeniu dwóch światów, dwóch kultur, dwóch osobowości - Sławomira Świerzyńskiego, lidera Bayer Full, i Krzysztofa Darewicza, sinologa i dziennikarza od lat mieszkającego w Chinach. To właśnie Darewicz, znając specyfikę chińskiego rynku oraz zainteresowanie tamtejszej publiczności europejskimi wykonawcami, wpada na pomysł wprowadzenia polskiego zespołu, śpiewającego po mandaryńsku, na chiński rynek.

Producentami filmu są HBO Central Europe, Buksfilm, Impression2Films i Big Blue Studios.

doptohp

Maciej Bochniak- ur. 1984 w Krakowie. Scenarzysta (absolwent Wyższego Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi), reżyser, perkusista (ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Krakowie). Współzałożyciel Impression2Films, firmy wspierającej kino autorskie. W filmie debiutował krótkometrażowym I love you so much (2009) oraz dokumentem Przyjęcie (2011) w ramach programu "Pierwszy dokument" w Studio Munka. Współautor filmu fabularnego Pokój(2011 - projekt Bochniaka i Sławomira Shutego), autor pełnometrażowego filmu dokumentalnego Miliard szczęśliwych ludzi. Ponadto twórca kilku reportaży TV, teledysków, koncertów, reklamówek oraz fabularnych scenariuszy krótko- i pełnometrażowych.

Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 ( MAPA )
11 sierpnia (niedziela) 2013 r., godz. 16:00

wstęp wolny

Partnerem projektu DOK! jest Planete+ Doc i Against Gravity.

doptohp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doptohp
Więcej tematów