Trwa ładowanie...

ZA DARMO: Letnie koncerty Sinfonia Varsovia

Koncerty będą się odbywały w siedzibie zespołu w soboty i niedziele, aż do końca sierpnia.

ZA DARMO: Letnie koncerty Sinfonia Varsovia
d10pqfo
d10pqfo

Po sukcesie zeszłorocznych Letnich Recitali na Grochowskiej, które zgromadziły ponad 3 000 publiczność i stały się nieformalnym letnim festiwalem muzyki klasycznej, Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Letnie Koncerty na Grochowskiej!

Koncerty są przeznaczone zarówno dla melomanów, jak i osób dopiero oswajających się z muzyką klasyczną. Każdy występ poprzedzą komentarzem m.in. Anna S. Dębowska, Dorota Kozińska i Agata Kwiecińska. Zaproszeni artyści to wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzyki klasycznej, laureaci wielu konkursów. W repertuarze dominować będzie muzyka rosyjska, ale nie zabraknie też akcentów polskich, francuskich i niemieckich. * *

- Przygotowaliśmy dla kibiców i mieszkańców Warszawy specjalną ofertę –powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Marynowski, dyrektor naczelny orkiestry Sinfonia Varsovia. - W każdą sobotę i niedzielę w naszej siedzibie przy ul. Grochowskiej 272 odbywają się bezpłatne koncerty. W najbliższy czwartek w godzinach 14.30-19.00 organizujemy Święto Muzyki. W ramach obchodów planowane jest podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy Sali koncertowej. Gośćmi uroczystości będą m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Krzysztof Penderecki – dodał Janusz Marynowski.

Zapraszamy w każdy weekend czerwca, lipca i sierpnia, zawsze o godz. 16.00.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Orkiestra Sinfonia Varsovia uznawana jest za jedną z najlepszych orkiestr na świecie. Jej początki sięgają roku 1972, kiedy przy Warszawskiej Operze Kameralnej powołano zespół pod nazwą Polskiej Orkiestry Kameralnej, który wykonywał opery kameralne. Jego ambicją była jednak gra koncertowa. Orkiestra usamodzielniła się, a wieloletnia wspólna praca młodych muzyków z dyrygentem Jerzym Maksymiukiem przyniosła efekty – szybko zyskał opinię jednego z najciekawszych zespołów kameralnych. Pierwsze koncerty za granicą w 1978 roku, a potem liczne koncerty w prestiżowych salach na całym świecie z najwybitniejszymi solistami oraz pochlebne recenzje i gorące przyjęcie publiczności przyniosły orkiestrze światowy rozgłos.

d10pqfo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10pqfo
Więcej tematów