Trwa ładowanie...

Za darmo: koniec świata w CN "Kopernik"!

Ciekawa dyskusja o apokalipsie

Za darmo: koniec świata w CN "Kopernik"!
d48jg7s
d48jg7s

Dziś, 21 grudnia, w godz. 15.00 -18.00 Planetarium Niebo Kopernika zaprasza na niezwykłe wydarzenie: przeżyj z nami koniec świata - ciekawa dyskusja, z niezwykle interesującymi gośćmi. Wstęp wolny.

21 grudnia to dzień, w którym kończy się 13. cykl kalendarza starożytnych Majów. Każdy z takich cykli miał mieć 144 tys. dni. Pierwszy zaczął się w chwili, gdy - według mitologii Majów - powstał świat, czyli 5129 lat temu. To mniej więcej w tym czasie w Grecji rozpoczęła się epoka brązu, a w Chinach wynaleziono koło garncarskie. Nie wiadomo, co wtedy robili Majowie, ale świat całkiem nieźle się już kręcił. Czy zatem powinniśmy wierzyć w ich wyliczenia związane z jego końcem?

Co może się zdarzyć, gdy w Ziemię uderzy planetoida? Jakie skutki ma dla życia aktywność słoneczna? A może gdzieś w kosmosie na uciekinierów z naszej planety czeka jakaś druga Ziemia? Opowie o tym prof. Maciej Konacki z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika. Podczas spotkania - wykorzystując nowoczesną technologię planetarium - będzie się można przenieść tam, gdzie giną i powstają światy.

A jeśli dziś, 21 grudnia świat nie przestanie istnieć? Nic straconego! Szansę na kolejną apokalipsę będziemy mieli w roku 2060. Tak przynajmniej uważał sam Izaak Newton.

d48jg7s

Zresztą jak mówi chińskie przysłowie: każdy świat ma dwa końce.

Planetarium Niebo Kopernika
Centrum nauki Kopernik
21 grudnia, godz. 15.00 - 18.00
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

d48jg7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48jg7s
Więcej tematów