Trwa ładowanie...

Za darmo: Koncert na 500 lat Reformacji

Niektóre z utworów będą miały swoje prawykonania

Za darmo: Koncert na 500 lat Reformacji
dji6u55
dji6u55

Muzykę organową i chóralną, w tym m.in. utwór "Missa brevis" skomponowany przez prof. Pawła Łukaszewskiego specjalnie na 500-lecie Reformacji, usłyszymy już w najbliższą sobotę 29 października w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie. Wstęp na koncert jest wolny.

Jak podkreślają organizatorzy, koncert, oprócz wartości artystycznych, będzie miał również wymiar ekumeniczny poprzez charakter wykonywanych utworów, pochodzących z tradycji ewangelickiej, anglikańskiej, rzymskokatolickiej i prawosławnej, ale i dzięki wykonawcom z Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra” pod dyr. prof. Łukaszewskiego.

Wykonawcy: prof. Jerzy Dziubiński oraz Chór „Musica Sacra” pod dyrekcją prof. Pawła Łukaszewskiego. Start o godz. 18:00 w kościele, mieszczącym się przy pl. S. Małachowskiego 1.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów zrzeszonych w Światowej Federacji Luterańskiej. Liczy ok. 70 tys. wiernych. Składa się z sześciu diecezji i liczy 134 parafie. Najliczniejsza grupa luteran mieszka na Śląsku Cieszyńskim. Na całym świecie jest ok. 74 mln luteran.

dji6u55
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji6u55
Więcej tematów