Trwa ładowanie...

Za darmo: III Warszawski Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2013

Najlepsze obrazy białoruskiego kina niezależnego w Kinie Luna

Za darmo: III Warszawski Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2013
dfh40so
dfh40so

W pryszły weekend, 19 i 20 października, w Kinie Luna odbędzie się III Warszawski Festiwal Kina Białoruskiego Bulbamovie. Wstęp na festiwal jest wolny. Bulbamovie od 2 lat sukcesywnie wprowadza do świadomości polskich kinomanów białoruską kinematografię, która rzekomo nie istnieje - mówią organizatorzy - A która dzięki Warszawskiemu Festiwalowi Kina Białoruskiego zaczyna przeżywać rozkwit, przynajmniej kina offowego. *Na reżimowej Białorusi powstała moda na robienie kina wraz z przyjściem łatwo dostępnej techniki cyfrowej. *

Bulbamovie to festiwal, który daje unikalną możliwość pokazania* niezależnej twórczości na dużym ekranie* dla szerszej publiczności i ocenie przez profesjonalne polsko-białoruskie jury. Tegoroczny, drugi konkurs filmowy dla twórców filmowych z Białorusi zapowiada się bardzo ciekawie. Według dyrektora festiwalu Janusza Gawryluka sobotni (19 października) blok filmów konkursowych będzie na bardzo wysokim poziomie i sam w sobie będzie stanowił bardzo mocny punkt tegorocznego festiwalu.

W tym roku będzie smacznie nie tylko ze wglądu na serwowane w hallu kina Luna pieczone ziemniaki ze śledziem - mówią organizatorzy. Podczas festiwalu będzie okazja zobaczyć zatrzymaną w czasie dyktaturę białoruską dzięki drugiemu* obrazowi anarchistów z grupy „Navinki”* (to takie białoruskie Tworki), poznać pierwsze dzieło* Kananowicza, który zasłużył na miano „białoruskiego Kusturicy”* i zobaczyć odważnego przywódcę Powstania Styczniowego na Białorusi w filmie „Kastuś Kalinouski” przy akompaniamencie na żywo charyzmatycznego muzyka Siarheja Puksta. Dwie mocne pozycje to nagrodzony w Cannes film „We mgle” Siergieja Łoźnicy na podstawie powieści białoruskiego pisarza Wasyla Bykowa i nowy film Krzysztofa Łukaszewicza „Żywie Biełaruś” według historii Franka Wieczorki.

*Szczegółowy program festiwalu znajdziecie TUTAJ . *

Zwiastun festiwalu:

dfh40so
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfh40so
Więcej tematów