Trwa ładowanie...

Za darmo: Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe

Dziś, o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim!

Za darmo: Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe
d2ioqov
d2ioqov

Organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania niezapomnianych utworów Agnieszki Osieckiej - wybitnej poetki, dziennikarki i autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Rozśpiewanym miłośnikom dobrej muzyki dotrzymają towarzystwa laureaci konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” - Magdalena Smalara, Monika Węgiel, Tomasz Kowalski oraz Zawada Band.

W poszukiwaniach szlagieru uczestnikom pomoże przygotowany specjalnie na tę okazję śpiewnik oraz telebim wyświetlający teksty piosenek takich jak „Małgośka”, „Czy te oczy mogą kłamać” czy „Wielka woda”.

Na zakończenie zabrzmią teksty Agnieszki Osieckiej w wyjątkowych interpretacjach Magdy Umer z akompaniamentem Wojciecha Borkowskiego.

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają amatorów i zawodowców, wokalistów i zespoły. Wspólne śpiewanie najbardziej znanych utworów Agnieszki Osieckiej jest skierowane do wszystkich, którzy czują się metaforycznymi Okularnikami i Szpetnymi Czterdziestoletnimi.

d2ioqov

Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum współpracujący z Fundacją przy projekcie „Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe”, swoją działalnością stara się przełamywać negatywne stereotypy o Warszawie. Dla Instytutu Warszawa to przede wszystkim jej dawni i obecni mieszkańcy, którzy nadawali i nadają niepowtarzalny klimat temu miastu. Dlatego też Instytut podjął współpracę z Fundacją „Okularnicy”. Agnieszka Osiecka to postać, która dzięki swej działalności jest nierozerwalnie związana z historią Warszawy, a co za tym idzie, z działalnością Instytutu Stefana Starzyńskiego. Nasze zainteresowanie Poetką ujawniło się już w trakcie IV Festiwalu Warszawskiego „Niewinni Czarodzieje” – została jednym z trzech patronów, którym dedykowaliśmy tę edycję.

Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej”, w ramach którego organizowany jest koncert, trwa od kwietnia do października. Poprzez koncerty z piosenkami Agnieszki Osieckiej i warsztaty muzyczne przypominana jest postać Poetki i jej twórczość. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Festiwalu – jako uczestnicy, słuchacze lub widzowie – zapraszamy na: www.okularnicy.org.pl .

Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe

24 maja, godz. 20:00, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim im. I. J. Paderewskiego!

d2ioqov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ioqov
Więcej tematów