Trwa ładowanie...

Za darmo: Film i bezpłatne warsztaty kendama

Zaprasza ambasada Japonii. Liczba miejsc ograniczona - warto się pośpieszyć!

Za darmo: Film i bezpłatne warsztaty kendama
d3ads47
d3ads47

ワルシャワは世界で最も美しい?市です。(Warushawa wa sekai de mottomo utsukushii toshi desu) oznacza po japońsku "Warszawa jest najpiękniejszym miastem na świecie". To "powiedzenie" zdradził nam pracownik ambasady japońskiej, organizującej cykliczne, fajne i darmowe wydarzenia.

Tym razem mieszkańcy stolicy zostali zaproszeni na darmowy film i warsztaty gry zręcznościowej kendama.

Już 15 stycznia o godz. 17.30 w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii, przy Al. Ujazdowskich będzie można zobaczyć za free film "Penguins in the Sky: Asahiyama Zoo". Jest to ciepła i zabawna historia niezwykłego zoo na Hokkaido i jego pomysłowych pracowników. Zoo Asahiyama to jedna z największych atrakcji turystycznych kraju, dotknięta kryzysem spowodowanym spadkiem liczby odwiedzających. Problemom próbują zaradzić wszyscy pracownicy, którym przewodzi charyzmatyczny dyrektor. Film zobaczymy w japońskiej wersji językowej z napisami angielskimi. **

d3ads47

Natomiast 16 stycznia o godz. 17.30, także w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii odbędą się bezpłatne warsztaty niezwykłej gry japońskiej - kendama. to japońska gra zręcznościowa, której celem jest złapanie kulki (tama) na jedną z trzech miseczek lub na trzonek rączki (ken). Kulka jest przytwierdzona do rączki za pomocą sznurka. Zabawa polega na żonglowaniu kulką tak, by ją złapać lub nabić na trzonek. Japońskie Stowarzyszenie Kendama podaje 100 różnych sztuczek, ale razem z wariacjami istnieją ich dziesiątki tysięcy!

Oba wydarzenia są darmowe, jednak liczba miejsc na nie jest ograniczona. Dlatego ambasada prosi o wcześniejsze zgłoszenia. telefonicznie pod numer 22 584 73 00 lub e-mailowo na adres info-cul@wr.mofa.go.jp.

Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii mieści się przy Al. Ujazdowskich 51.

* ZOBACZCIE INNE, DARMOWE WYDARZENIA W STOLICY *

d3ads47
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ads47
Więcej tematów