RegionalneWarszawaZa darmo: Dni Otwarte Psychologii Procesu

Za darmo: Dni Otwarte Psychologii Procesu

W ramach dni otwartych odbędą się warsztaty, wykłady, prezentacje prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli i terapeutów

Za darmo: Dni Otwarte Psychologii Procesu

30.05.2013 13:46

Podczas dni otwartych będzie okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami psychologii zorientowanej na proces, dyskusji, zadania nurtujących pytań i doświadczenia na sobie metod pracy z procesem. Odbędzie się również spotkanie informacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych psychoterapeutycznym programem licencyjnym.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane psychologią zorientowaną na proces, terapeutów, studentów, pracowników naukowych, wszystkich sympatyków pracy z procesem oraz osoby zainteresowane pracą z ludźmi i rozwojem osobistym.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy!!!
Osoby chętne proszone są o zgłoszenia na adres e-mail administracja@psychologia-procesu.pl - wraz z podaniem informacji, na który warsztat chcą się zapisać. Więcej

PROGRAM

Sobota – 15 czerwca

9:00 – 12:00 Joanna Barlińska - „Zrozumieć emocje” – warsztat pod superwizją Agnieszki Wróblewskiej

Opis: Emocje są czymś ulotnym i tajemniczym, zazwyczaj nie dają się kontrolować i to raczej
one władają nami, a nie my nimi. W trakcie warsztatu przyjrzymy się emocjom towarzyszącym nam w naszym życiu. Odpowiemy sobie na pytanie, jak sobie z nimi radzić i co z nich wynika. Warsztat ten jest możliwością aby przyjrzeć się bliżej swoim emocjom i lepiej je zrozumieć.

12:00 – 15:00 Joanna Barlińska i Wojciech Pierga – „Czy jestem dobrym kochankiem? Czy jestem dobrą kochanką?” – warsztat pod superwizją Tomasza Teodorczyka

Opis: Czy są tacy, którzy nie zadali sobie kiedyś pytania: Czy jestem dobrym kochankiem? Czy jestem dobrą kochanką? Zapewne tak. Ale mimo mniej lub bardziej stojącej za nim ukrytej krytyki, to pytanie zawiera w sobie potencjał. Potencjał odkrycia, jakie jest większe albo inne ja?
W psychologii procesu nie definiujemy, co jest dobre. Ale szukamy, jakie znaczenie mają wartości, jakie wyznajemy. I jakich nie wyznajemy, choć coś tajemniczego zmusza nas do konfrontacji z nimi.
Zapraszamy na warsztat badający przekonania dotyczące własnej seksualności.

15:00 – 17:00 Jarosław Józefowicz - proces grupowy

Opis: Proces grupowy to specyficzne dla psychologii procesu podejście uwzględniające różnorodność poglądów i stanowisk pojawiających sie zazwyczaj wobec danego zagadnienia. Jest to próba stworzenia przestrzeni, w której na równych prawach mogą zaistnieć wszelkie głosy wywołane proponowanym tematem.

17:00 – 20:00 Jarosław Józefowicz – „Marzenia i spełnienia” – warsztat pod superwizją Tomasza Teodorczyka

Opis: Większość ludzi o czymś marzy lub marzyła. Dlaczego właśnie o tym, a nie o czymś innym ? Po co gdzieś tam, w głębi, powstaje potrzeba i dokąd chce ona marzycieli zaprowadzić ?
Jak mówił Goethe „ Nasze marzenia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać “. Idąc za tą myślą można przypuszczać, że marzymy, aby wydobyć z siebie, ukryte na razie, możliwości, uruchomić i objąć potencjał, który w nas drzemie.

Niedziela 16 czerwca 2013

9:00 – 12:00 Marzena Wasilewska – „Bliżej ze sobą i z innymi” – warsztat pod superwizją Bogny Szymkiewicz

Opis: Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chcą się poczuć bardziej komfortowo ze sobą oraz w relacji z innymi. Ma na celu zwiększenie świadomości wokół zachowań w relacji oraz umiejętności stawania po własnej stronie przy pomocy ćwiczeń opartych na metodzie zwanej „pracą z procesem”. Jest częścią dwudniowego warsztatu wyjazdowego obejmującego również badanie różnych zachowań, kiedy znajdziemy się „w nie swojej bajce”.

12:00 – 15:00 Ela Królak – „Jeśli masz już dosyć wewnętrznego krytyka” - warsztat pod superwizją Tomasza Teodorczyka

Opis: Krytyk to jedna z naszych wewnętrznych postaci, która nas ogranicza, karze, odbiera moc. Nie starczy poznać jej pochodzenie, zidentyfikować teksty.
Warsztat może stać się okazją do tego by zmierzyć się ze swoim krytykiem, podjąć dialog i zintegrować jego energię w nowej korzystnej odsłonie.

15:00 – 16:30 Agnieszka Wróblewska – wykład „Wprowadzenie do psychologii procesu”

Opis: Czym jest psychologia zorientowana na proces, jakie są jej główne założenia, źródła, sposób myślenia o człowieku? Czym się różni od innych metod psychoterapeutycznych, a w czym jest podobna? W jaki sposób można ja stosować do pracy z rodzinami, grupami, do działań społecznych i twórczych? Jak aktualnie wygląda jej rozwój w Polsce i na świecie? Na wykład zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby poznać odpowiedzi na powyższe pytania, a także usłyszeć odpowiedzi na własne refleksje, pytania i wątpliwości.

16:30 – 17:30 Spotkanie Informacyjne

Spotkanie informacyjne w ramach Dni POP otwiera przestrzeń do zadawania pytań, zgłaszania wątpliwości, daje możliwość uzyskania informacji o tym, czym jest kurs ,a czym program, na czym polega studiowanie w POP, itp.

17:30 – 19:00 Tomasz Teodorczyk – wykład Mit życiowy - ukryte wzorce ludzkiego rozwoju.

Opis: Psychiczny rozwój człowieka obserwujemy w większości poprzez jego zmagania z różnymi trudnościami na świadomym poziomie. Jednak istnieją głębsze warstwy i struktury tego rozwoju, są one bardziej skomplikowane i trudniej zauważalne, jednak określają to, co dzieje się z nami w uzgodnionej rzeczywistości. W trakcie wykładu omówimy zagadnienie mitu życiowego - jednego z długotermnowych wzorców towarzyszących nam w życiu.

KIEDY: 15-16 czerwca 2013 r.

GDZIE: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66 ( MAPA )

ILE: NIC

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)