Trwa ładowanie...

Za darmo: Czwarty Powsiński Dzień Dyni

Podczas wydarzenia będzie można pozbyć się niepotrzebnych elektroodpadów!

Za darmo: Czwarty Powsiński Dzień Dyni
d3a0s6f
d3a0s6f

W niedzielę 19 października 2014r. w godz. 10:00-17:00 Centrum Kultury Wilanów zaprasza do Domu Pracy Twórczej przy ul. Ptysiowej 3 na Czwarty Powsiński Dzień Dyni. W programie planowane sa atrakcje i niespodzianki dla dorosłych i dla dzieci.

Podczas wydarzenia będzie można pozbyć się niepotrzebnych elektroodpadów (zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, telewizory i inne sprzęty zasilane prądem lub na baterie). W zamian za minimum 3 kg elektroodpadów uczestnik tej akcji otrzyma w prezencie dynię.

W ramach Czwartego Powsińskiego Dnia Dyni będzie też można obejrzeć* wystawę prac Andrzeja Nagrodzkiego „Intarsje w drewnie*”. Andrzej Nagrodzki od kilkunastu lat wykonuje oryginalne obrazy w drewnie, używając unikalnej i wymagającej benedyktyńskiej cierpliwości i dokładności techniki intarsji, w której każdy element jest ręcznie wycinany, szlifowany i barwiony. Z równą precyzją i mistrzostwem wyczarowuje w drewnie kopie malarstwa dawnych mistrzów, herby rodowe, wizerunki roślin i zwierząt, portrety. Jego unikalne dzieła znalazły nabywców wśród koneserów w Norwegii, Niemczech, Austrii, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych.

d3a0s6f

Organizatorzy przygotowali także* stoiska z rękodziełem* (biżuteria, produkty dekoracyjne, itp.), a także smaczne wyroby regionalne, promocję niespotykanych potraw z dyni. Będą też przepisy na potrawy z dyni oraz wiele innych dyniowych niespodzianek.

Restauracja Cuda Wianki zaprasza na powitalną zupę dyniową.

Gdzie: Dom Pracy Twórczej w Powsinie, ul. Ptysiowa 3 (dojazd autobusami: 519, 139, 724 /przystanek na żądanie „Przekorna”)

Kiedy: 19 października 2014 r. godz. 10.00-17.00. Oficjalne otwarcie Czwartego Powsińskiego Dnia Dyni o godz. 11.30.

d3a0s6f

PROGRAM

Wydarzenie rozpocznie się zabawą na ludowo inspirowaną wyjątkowym warzywem, jakim jest dynia
w wykonaniu Teatru Złoty Dukat. O godz. 13.00 z kolei zagra orkiestra dęta z Radzymina.

Dyniowe niespodzianki dla dzieci:

10.00 - 17.00 - warsztaty szycia wymarzonego misia z księgarnią EFKA.

10.00 - 17.00 - warsztaty językowo-plastyczne dla dzieci o dyni, które zorganizuje szkoła językowa The Palms, degustacja ciasta dyniowego oraz sprzedaż ekologicznej mąki, nasion i bakalii - zorganizowana przez sklep z produktami ekologicznymi EcoChef.

d3a0s6f

12.30 - 14.30 - warsztaty tworzenia świec z wosku pszczelego z Tęczową Pasieką

12.30 - 16.30 – jesienne warsztaty z TamToSiamTo.

12.30 - 14.30 – warsztaty z Fusion Cafe podczas których dzieci przygotują pyszne muffinki pełne dobroci: świeżych owoców i orzeszków. Dzieci nauczą się przygotować pyszne wypieki z naturalnych składników. Weź udział w kulinarnych warsztatach i spraw swojemu dziecku prawdziwą radość.

d3a0s6f

10.00 - 17.00 - stoisko SZPZLO Warszawa- Mokotów (pomiar m.in: cukru, cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, wskaźnik BMI ; program „ Minimalnej interwencji antynikotynowej”; warsztaty nauki samobadania piersi; warsztaty pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz ćwiczenia korekcyjne.

Więcej szczegółów na stronie www.kulturawilanow.pl

d3a0s6f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a0s6f
Więcej tematów