Trwa ładowanie...

Za darmo: 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

O prawach człowieka w filmie już od 5 grudnia

Za darmo: 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS
d4174dd
d4174dd

5 grudnia w Warszawie rozpocznie się 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. To jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka, który od 14 lat konsekwentnie popularyzuje ambitne, społeczne kino dokumentalne wśród polskiej publiczności. Wstęp na wszystkie pokazy oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

W programie trwającego 10 dni festiwalu znalazło się ponad sześćdziesiąt filmów z całego świata. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i bohaterami prezentowanych obrazów, debaty
z udziałem ekspertów, wykłady oraz warsztaty.

Wydarzeniem tegorocznej edycji festiwalu będzie retrospektywa twórczości wybitnego amerykańskiego filmowca Joe Berlingera, którego film -“Whitey: USA v. James J. Bulger” otworzy 14. WATCH DOCS.

d4174dd

W konkursie o nagrodę WATCH DOCSzobaczymy trzynaście wybitnych dokumentów dotyczących szeroko pojętych praw człowieka. Wśród nich m.in. nagrodzony na Sundance „Powrót do Homs” („Return to Homs”) czy najgłośniejszy węgierski dokument ostatnich lat - „Wyrok na Węgrzech” („Judgement in Hungary”).

Nie zabraknie czterech repertuarowych sekcji stałych: Chcę zobaczyć- przeglądu najciekawszych dokumentów sezonu opowiadających o wydarzeniach, postaciach i tematach znajdujących się w centrum uwagi obrońców praw człowieka, Dyskretny urok propagandy -panoramy dokumentów podejmujących temat różnych form indoktrynacji, Nowe filmy polskie czyli zestawu najciekawszych polskich dokumentów społecznych oraz Na krótko- sekcji filmów krótkometrażowych. Ponadto w programie 14. WATCH DOCS znalazła się retrospektywa „W poszukiwaniu Europy” oraz dwa przeglądy filmów: o rozgrywającym się obecnie dramacie Syrii - „Syria - kroniki katastrofy”i o sytuacji na Ukrainie* - „Ukraina 2014”. Gościem specjalnym tegorocznego *WATCH DOCS będzie Prof. Paul Scheffer - holenderski filozof i polityk, autor głośnej książki „Druga ojczyzna”. Najciekawszym wydarzeniem towarzyszącym 14. edycji festiwalu będzie wystawa „The Sochi Project.*An Atlas of War and Tourism in the Caucasus”* prezentująca
twórczość holenderskiego fotografa Roba Hornstry oraz reportera Arnolda Van Bruggena.

Festiwalowe projekcje będą odbywać się w Warszawie miedzy 5 a 14 grudnia w kinie Muranów, CSW Zamek Ujazdowski i kinie Antropos.

Bezpłatne wejściówki na pokazy 14. WATCH DOCS będzie można odbierać codziennie w kasach kin, w których odbywają się festiwalowe projekcje. W danym dniu wydawane będą bezpłatne bilety na filmy odbywające się tego dnia i w dniu następnym - ale tylko w danym kinie.

d4174dd

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na stronie www.watchdocs.pl

d4174dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4174dd
Więcej tematów