XIX Salon Edukacyjny Perspektywy 2013
7-9 marca w Pałacu Kultury i Nauki zaprezentują się polskie i zagraniczne uczelnie oraz szkoły ponadgimnazjalne. Do tego spotkania, prezentacje i warsztaty, które pomogą podjąć młodym warszawiakom życiowe decyzje
04.03.2013 16:13
To już dziewiętnasta edycja marcowego Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY. Odbędzie się on w dniach 7-9 marca 2013 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.* Ekspozycji polskich i zagranicznych uczelni (w ostatniej edycji było ich ponad 150!) oraz szkół ponadgimnazjalnych towarzyszyć będzie, jak co roku, bogaty program spotkań, prezentacji i warsztatów.* To właśnie połączenie ekspozycji szkół i spotkań merytorycznych sprawiają, że co roku odwiedza nas ok. 50 tys. gości: uczniów, nauczycieli, rodziców i studentów, a marcowy Salon to najważniejsze wydarzenie edukacyjne w kraju - mówią organizatorzy.
W tym roku uczniom szkół ponadgimnazjalnych z Warszawy i Mazowsza swoją ofertę kształcenia zaprezentuje kilkadziesiąt uczelni z całej Polski, a także szkoły wyższe z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Ukrainy, a nawet z Australii. Coraz częściej młodzi Polacy, wzorem swoich rówieśników z Europy Zachodniej i USA, wyjeżdżają na studia do innego miasta lub za granicę. W czasie salonu będzie można porozmawiać z przedstawicielami uczelni wszystkich typów (uniwersytety, politechniki, uczelnie medyczne, ekonomiczne, pedagogiczne, wojskowe, artystyczne) z całego kraju: poznać walory szkoły wyższej, zasady rekrutacji, warunki studiowania
Tegoroczny Salon otworzy debata poświęcona warszawskim odpowiedziom na wyzwania współczesnej edukacji, która z pewnością przyczyni się do uświadomienia młodym ludziom znaczenia ich edukacyjnych wyborów i wskazanie im optymalnych rozwiązań, np. nowoczesnego kształcenia w poszukiwanych zawodach. W dyskusji panelowej pt. „Warszawska edukacja wobec wyzwań umiędzynarodowienia i potrzeb rynku pracy” uczestniczyć będą: Karol Semik – Mazowiecki Kurator Oświaty, władze Warszawy, rektorzy stołecznych uczelni, reprezentanci WUP, organizacje pracodawców, dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Salon wpisał się już na trwale w kalendarz imprez edukacyjnych stolicy. Tę imprezę obowiązkowo powinni odwiedzić wszyscy zainteresowani edukacją, kształceniem i podnoszeniem kwalifikacji: gimnazjaliści, uczniowie liceów i techników, studenci, nauczyciele, doradcy zawodowi, a także rodzice uczniów, którzy znajdą tu ofertę studiów podyplomowych i kursów.
Wstęp wolny.
Pełen program znajdziecie tutaj .