Trwa ładowanie...

Wystawa Roślin Mięsożernych w Ogrodzie Botanicznym UW

Zwiedzający będą mieli możliwość na własne oczy zobaczyć przedstawicieli drapieżnych roślin z różnych stref klimatycznych

Wystawa Roślin Mięsożernych w Ogrodzie Botanicznym UW
d17d0pe
d17d0pe

Coroczna Wystawa Roślin Mięsożernych odbędzie się w najbliższy weekend w szklarniach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego (Aleje Ujazdowskie 4). Zwiedzający będą mieli możliwość na własne oczy zobaczyć przedstawicieli drapieżnych roślin z różnych stref klimatycznych. Przedstawione zostaną między innymi muchołówki, których pułapki zamykają się w niecałą sekundę po podrażnieniu ich przez ofiarę, kapturnice osiągające w dorosłości nawet metr wysokości oraz dzbaneczniki, których ofiarami w warunkach naturalnych stają się nierzadko nawet ptaki czy niewielkie ssaki.

Naturalnie nie zabraknie także kilkudziesięciu gatunków rosiczek i tłustoszy, a także prawdziwych rarytasów, jak na przykład ogromne heliamfory czy rosiczki nie przekraczające w dorosłości 1 cm średnicy. W tym roku organizatorzy - przedstawiciele zespołu CarniSana przygotują dwie części z roślinami mięsożernymi – część wystawienniczą z najciekawszymi okazami oraz część handlową, gdzie będą oferowane różne gatunki naturalnych roślinny drapieżców w atrakcyjnych cenach. .

Wystawa odbędzie się w dniach 16-17 maja w godzinach 10:00 - 18:00. Wstęp 7 zł (bilet normalny), 3 zł (bilet ulgowy).

d17d0pe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17d0pe
Więcej tematów