Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 exit poll. Są wyniki! Rafał Trzaskowski wchodzi do drugiej tury wyborów prezydenckich

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zmierzy się z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich. Według wyników wyborów prezydenckich 2020,Trzaskowski w pierwszej turze uplasował się za urzędującym prezydentem.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 exit poll. Są wyniki! Rafał Trzaskowski wchodzi do drugiej tury wyborów prezydenckichŹródło: PAP
d17s0my
d17s0my

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 exit poll Warszawa. Pierwsza runda dla Andrzeja Dudy

W pierwszej turze wyborów prezydenckich najlepszy wynik osiągnął urzędujący prezydent Andrzej Duda z wynikiem 41,8 proc.. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z bardzo dobrym wynikiem 30,04 proc.. Warto zauważyć, że w większości przedwyborczych sondaży, prezydent Warszawy nie przekraczał 30 proc..

Taki rezultat oznacza, że Panowie zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich, których datę wyznaczono na 12 lipca. Do tego czasu czekają nas kolejne dwa tygodnie kampanii wyborczej.

- Z takimi wynikami można się bić o Polskę - rozpoczął swoje przemówienie Rafał Trzaskowski. - Chciałbym podziękować Małgorzacie Kidawie Błońskiej, Senatowi Rzeczpospolitej i wszystkim samorządowcom w Polsce. Gdyby nie oni to już dawno, dawno temu byłoby po wyborach, a dzięki nim mamy szansę wygrać te wybory - dodał Trzaskowski.

d17s0my

Według najnowszego sondażu IBRiS dla WP w drugiej turze prezydent Warszawy ma więsze szanse na zwycięstwo od Andrzeja Dudy. Trzaskowski osiąga w nim wynik 48,1 proc., a urzędujący prezydent 45,8 proc. przy 6,1 proc. wyborców niezdecydowanych.

Na dalszych miejscach znaleźli się:

  • Szymon Hołowania - 13,3 proc
  • Krzysztof Bosak - 7,4 proc.
  • Robert Biedroń - 2,9 proc.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 proc.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 exit poll Warszawa. Wysoka frekwencja wyborcza

W pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowało 62,9 proc. Polaków. To jedna z najwyższych frekwencji we wszystkich wyborach po 1989 roku. Najwyższa frekwencja wyborcza w historii miała miejsce w 1995 roku, kiedy w wyborach prezydenckich starli się Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. Wówczas frekwencja sięgnęła 68,23 proc.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17s0my
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17s0my
Więcej tematów