Trwa ładowanie...

"Wszyscy jesteśmy warszawiakami"

Już za tydzień! Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2012

"Wszyscy jesteśmy warszawiakami"
d2ahj1s
d2ahj1s

Już po raz szósty w Warszawie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami mniejszości etnicznych i kulturowych. Jak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się Wielokulturowe Warszawskie Street Party. Ideą imprezy jest promowanie dialogu międzykulturowego wśród mieszkańców Stolicy i ukazanie jej etnicznego bogactwa.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wielokulturowa parada otwierająca Street Party, nawiązująca do wydarzeń przypominających karnawał w Rio, Notting Hill Carnival, fiesty uliczne w Hiszpanii wyruszy 26 sierpnia o godz. 13.00 z Placu Bankowego. Tym razem pod hasłem "Wszyscy jesteśmy warszawiakami".

Paradę poprowadzą m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak Afro Carnaval, Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi, Inna Przestrzeń Tańca, Viva Cuba & Drumbastic, Mulemba show, SambaArt, TropiCuba, Fernandez Dance Company, Salsa Libre, The Siren Society, Flames of Bellydance, Szkoła tańca Oye, Tropicana, Prataouro, Uanga, Tancerze.pl oraz członkowie ruchu Hare Kryszna, przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian oraz 'Wojowników tęczy' - Wódz Szary Wilk oraz Indianka Górski Strumień, Dziecięcy Zespół Czeczeński 'Nochci'o', mnisi tybetańscy i młodzi Tybetańczycy z Fundacji Sam Dżub Ling i łódź Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa.

d2ahj1s

Specjalną atrakcją parady będzie największa w Polsce batucada. Każdy może do niej dołączyć - wystarczy zapisać się na warsztaty i podszkolić pod batutą lidera Ritmodelii Mikiego Wieleckiego.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 na uczestników czekają koncerty, pokazy i warsztaty w czterech punktach miasteczka.

Wszyscy jesteśmy warszawiakami Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2012
Niedziela, 26 sierpnia 2012

Wszelkie szczegóły imprezy znajdziemy na TEJ stronie.

d2ahj1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ahj1s
Więcej tematów