RegionalneWarszawaWojewoda mazowiecki zawiesza organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych

Wojewoda mazowiecki zawiesza organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych

Wojewoda mazowiecki zawiesza organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych
Źródło zdjęć: © PAP

11.03.2020 18:58

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zawiesił organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa. Zarządzenie obowiązuje do 25 marca.

Jak podkreślił wojewoda zawieszenie dotyczy w szczególności teatrów, oper, operetek, filharmoni, kin, muzów, domów kultury i galerii sztuki.

Radziwiłł zalecił jednocześnie wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie działalności klubów dziecięcych i żłobków. Rekomendowany termin zawieszenia to również 25 marca.

„Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie” – zaapelował Radziwiłł.

Komunikat, opublikowany w środę na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego jest związany z decyzją podjętą wcześniej podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Rząd zdecydował o zawieszeniu od czwartku funkcjonowania instytucji kultury. O zawieszeniu poinformował w środę na konferencji prasowej wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

W sumie w Polsce jest już 31 przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia w środę wieczorem poinformowało o czterech nowych przypadkach zakażenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także