Trwa ładowanie...

Właściciel warszawskiej uczelni pobił rektora? Policja sprawdza doniesienie

"Incydent miał miejsce na terenie Pedagogium WSNS przy ul. Marszałkowskiej 115"

Właściciel warszawskiej uczelni pobił rektora? Policja sprawdza doniesienie
d1u6u2g
d1u6u2g

Policja sprawdza doniesienie o pobiciu prof. Konopczyńskiego, rektora wyższej szkoły Pedagogium w Warszawie - dowiedziało się Radio ZET. Pobić miał go właściciel tej uczelni.

Według informacji radia, pomiędzy rektorem i właścicielem szkoły wyższej od dawna dochodziło do konfliktu. Chodziło m.in. o wizję funkcjonowania placówki. W piątek prof. Konopczyński został formalnie odwołany z funkcji rektora.

16 września w godzinach przedpołudniowych, jako rekto zostałem pobity i zrzucony ze schodów przez pana Janusza M. - założyciela Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych (...). Incydent miał miejsce na terenie Pedagogium WSNS przy ul. Marszałkowskiej 115 w Warszawie - fragment pisma prof. Konopczyńskiego do Jarosława Gowina

Policja już zabezpieczyła monitoring i przesłuchała poszkodowanego. Prof. Konopczyński poinformował o zajściu ministra nauki Jarosława Gowina. „Przyzwalając na takie zachowania jak wyżej opisane, bez reakcji instytucji państwowych odpowiedzialnych za szkolnictwo wyższe, wyrażamy akceptację dla działań, które nie tylko stoją w jawnej sprzeczności z kulturą akademicką i porządkiem prawnym, ale przede wszystkim nie mogą mieć miejsca w praworządnym kraju” – można przeczytać w dokumencie wysłanym do resortu.

d1u6u2g
d1u6u2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6u2g
Więcej tematów