Trwa ładowanie...

Wisła. Fala kulminacyjna na Mazowszu - trzeci stopień zagrożenia. Zmierza na Kujawy

Wisła przekracza stany alarmowe na Mazowszu. Fala Kulminacyjna minęła już Warszawę. W środę dotrze m.in. do Modlina, Wyszogrodu i Kępy Polskiej.

Wisła. Fala kulminacyjna na Mazowszu - trzeci stopień zagrożenia. Zmierza na KujawyŹródło: East News
d3199dg
d3199dg

Wisła. Fala kulminacyjna na Mazowszu

Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nadal obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia dla woj. mazowieckiego. Wszystko za sprawą bardzo wysokiego stanu Wisły na Mazowszu.

Fala kulminacyjna minęła Warszawę i wzbiera w kierunku północno-zachodnim.

- Na mazowieckim odcinku Wisły obserwowane są wzrosty stanu wody w strefie wody wysokiej wywołane przemieszczaniem się fali wezbraniowej. Na wodowskazie Modlin stan alarmowy (700 cm) został przekroczony o godz. 6:00 rano. Na godz. 7:30 stan wody wynosi 703 cm - poinformowało w środowym komunikacie IMGW.

Zobacz także: Wisła - fala kulminacyjna. Tak wyglądała w Warszawie

- W Wyszogrodzie stan alarmowy został przekroczony we wtorek o godz. 13:00 (553 cm) i obecnie (środa godz. 7:30) wynosi 615 cm (przekroczenie o 65 cm). Tendencja jest rosnąca. Na stacji Kępa Polska aktualny (godz. 7:30) stan wody wynosi 550 cm (50 cm powyżej stanu alarmowego). Trend również rosnący - czytamy.

d3199dg

Wisła. Fala kulminacyjna zmierza w kierunku Kujaw

Fala kulminacyjna Wisły zmierza w kierunku Kujaw. Dla woj. kujawsko-pomorskiego nadal obowiązuje również ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia.

- Na Wiśle poniżej stopnia wodnego Włocławek obserwuje się wzrost poziomu wody w strefie wody wysokiej. W ciągu najbliższej doby prognozuje się przekroczenie stanu ostrzegawczego na wodowskazie Toruń, a w kolejnej przekroczenia stanów ostrzegawczych na wodowskazach: Bydgoszcz-Fordon, Chełmno i Grudziądz - informuje IMGW.

Obecny stan wody Wisły w Toruniu wynosi 498 cm, czyli 530 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3199dg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3199dg
Więcej tematów