Trwa ładowanie...

Wielki sukces naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego

Dzięki uznaniu European Research Council, Polak będzie mógł realizować autorskie projekty.

Wielki sukces naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego
d9emn95
d9emn95

Prof. Piotr Sankowski z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW został laureatem Grant European Research Council. Co warte podkreślenia, jako jedyny Polak. ERC czyli Europejska Rada ds. Badań Naukowych jest agencją wspierającą finansowo obszar badań, prowadzących do przełomowych i odkrywczych wyników.

Kilka lat temu prof. Sankowski otrzymał milion euro w konkursie Starting Grant ERC na przedsięwzięcie „PAAL – Practical Approximation Algorithms Library”. Z kolei teraz, ERC przyznała mu grant w wysokości 150 tys. euro. O dofinansowanie w ramach tego programu starali się naukowcy, którzy już wcześniej otrzymali granty oraz dokonali nowych odkryć. Rada ERC przyznała dofinansowanie 45 naukowcom z 13 krajów.

Prof. Sankowski jest informatykiem, pracującym od 2010 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi badania dotyczące projektowania i analizowania algorytmów problemów, dla których komputerowe rozwiązanie nie jest możliwe z powodu bardzo czasochłonnych obliczeń. – Wszystkie etapy przedsięwzięcia z 2010 roku udały się. Biblioteka algorytmów aproksymacyjnych jest stale uzupełniana – mówi Prof. Sankowski.

d9emn95
d9emn95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9emn95
Więcej tematów