Trwa ładowanie...

Wianki nad Wisłą 2019. Sprawdź, jakie będą zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie i zapoznaj się z programem wydarzenia

Wianki nad Wisłą 2019 są jednym z najbardziej obleganych, letnich wydarzeń w Warszawie. Zapoznaj się z ich program i sprawdź, jakie zmiany w komunikacji miejskiej są przewidziane na 22 czerwca.

Wianki nad Wisłą 2019. Sprawdź, jakie będą zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie i zapoznaj się z programem wydarzeniaŹródło: Materiały prasowe
d1s7g8j
d1s7g8j

Wianki nad Wisłą 2019 — harmonogram wydarzenia

Uroczystości organizowane 22 czerwca w Warszawie, co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Największy dotychczas rekord frekwencji na warszawskich Wiankach, odnotowały jednak koncerty w 2017. Wówczas nad Wisłą pojawiło się aż 140 tysięcy osób. Należy zaznaczyć, że wodowanie wianków nie jest jednak jedyną atrakcją tego wydarzenia. Na warszawiaków czekają także koncerty, pikniki oraz kiermasze.

  1. edycja Wianków nad Wisłą odbędzie się w sobotę, 22 czerwca w Multimedialnym Parku Fontann na warszawskich Podzamczu. Pierwsza atrakcja, która jest jarmark kulinarny, zaplanowano już na godzinę 12. Podczas niego będzie można skosztować popisowych dań kuchni polskiej, włoskiej i hiszpańskiej, przyrządzonych przez najlepszych szefów kuchni. Następnie, o godzinie 15 rozpocznie się Piknik Świętojański oraz wodowanie warszawskiego wianka. Zorganizowane będą także regaty i warsztaty żeglarskie. Kolejnym punktem warszawskich Wianków będą koncerty, które potrwają od godziny 19:30 do północy. Na scenie zagrają Tulia, Krzysztof Zalewski, L.U.C, Katarzyna Nosowska i australijski zespół NEVRO. Wstęp będzie bezpłatny.

Wianki w Warszawie — zmiany w komunikacji miejskiej

W dniu uroczystości Wianków w Warszawie wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej, które mają ułatwić warszawiakom udział w wydarzeniu. Już wiadomo, że do godziny 1 w nocy linie metra M1 i M2 będą jeździły z większą częstotliwością. Ponadto w nocy z 22 na 23 czerwca (z soboty na niedzielę) w liniach 6,13,20 i 28 zostanie skierowany tabor z większą ilością miejsc oraz w przypadku linii 1,4,23 i 26, zostanie podstawionych 40 dodatkowych tramwajów. W sobotę zawieszona zostanie linia autobusowa 385, ale po zakończeniu Wianków podstawionych zostanie 20 dodatkowych autobusów linii 190,509,527, N11 i N66. Większe autobusy zostaną również skierowane na następujące linie nocne: N01, N02, N03, N11, N16,N61 oraz N66.

d1s7g8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s7g8j
Więcej tematów