Trwa ładowanie...

WAT dostanie 32 miliony z Unii!

Powstanie nowy, kompleksowy ośrodek dydaktyczno-badawczy dla studentów!

WAT dostanie 32 miliony z Unii!
d2h69jn
d2h69jn

Wojskowa Akademia Techniczna otrzyma 32 miliony złotych z funduszy Unii Europejskiej na budowę nowoczesnych obiektów dydaktycznych w ramach programu "Infrastruktura i Środowisko". Rektor Wojskowej Akademii Technicznej podpisał w środę w Warszawie umowę na dofinansowanie inwestycji.

Oprócz WAT-u, beneficjentami programu zostały: Uniwersytet Łódzki oraz z Gdańska: Politechnika i Uniwersytet. Łączna wartość tych umów w ramach programu "Infrastruktura i Środowisko" to ponad 183 mln zł, z czego ponad 156 mln zł to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Dzięki tym pieniądzom, na WAT powstanie kompleksowy ośrodek dydaktyczno-badawczy, w którym będą się uczyć przede wszystkim studenci informatyki, elektroniki i komunikacji, geodezji i kartografii, budownictwa, mechatroniki i budowy maszyn.

Studenci skorzystają m.in. z siedmiu nowoczesnych laboratoriów, w tym robotyki i laboratorium sieciowego. Prace budowlane już się zakończyły. Montaż wyposażenia rozpocznie się na początku 2013 r., a koniec jest przewidziany na połowę 2015 r.

d2h69jn

Instytucją, która wdraża program "Infrastruktura i Środowisko" w zakresie szkolnictwa wyższego jest Ośrodek Przetwarzania Informacji. Instytut odpowiada za całość - od ogłaszania konkursów dla uczelni, poprzez weryfikację wniosków, aż do podpisania umów, a także rozliczania projektów i ostatecznej oceny ich rezultatów.

OPI od 2008 roku podpisał 45 umów na łączną kwotę ponad 2 mld 851 mln zł (suma dofinansowania: prawie 2 mld 660 mln zł!). W ciągu czterech lat najwięcej zwycięskich projektów pochodziło z uczelni mazowieckich i tam trafiły największe pieniądze.

Szczegóły oraz prezentacje WAT znajdziemy TUTAJ .

d2h69jn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h69jn
Więcej tematów