Trwa ładowanie...

Warszawskie Metro reaguje na wydarzenia w Brukseli. Będą dodatkowe zabezpieczenia

Na stacjach metra pojawią się dodatkowe patrole.

Warszawskie Metro reaguje na wydarzenia w Brukseli. Będą dodatkowe zabezpieczenia
dm4cixi
dm4cixi

- Mamy dodatkowe patrole wartowników służby ochrony metra. Wszyscy pracownicy, zarówno wartownicy, jak i dyżurni metra, proszeni są o zachowanie wzmożonej czujności - mówi WawaLove.pl rzecznik prasowy Metra Warszawskiego Anna Bartoń. W związku z atakami terrorystycznymi w Brukseli, do których doszło między innymi w przejściach podziemnych metra, warszawskie metro zareagowało i uzbraja stacje w dodatkowe zabezpieczenia.

- Wdrożyliśmy również procedury wewnętrzne na wypadek tego typu zdarzeń - zapewnia Bartoń. Warszawskie Metro jest także w stałym kontakcie z służbami zarówno miejskimi, jak i państwowymi, które odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa. Metro podjęło działania związane z dodatkowym zabezpieczeniem w związku z dwoma wybuchami, do których doszło na lotnisku Zaventem w Brukseli we wtorek przed godz. 8.00. Chwile później kolejne wybuchy miały miejsce w czterech stacjach brukselskiego metra.

Wzmożona czujność

- Za każdym razem staramy się informować pasażerów, by zachowali szczególną czujność jeśli chodzi o pozostawiony bagaż czy inne pakunki na stacjach bądź w pociągach metra. Prosimy też o informowanie naszych służb o takim zdarzeniu i o każdej niecodziennej sytuacji - mówi Anna Bartoń. Do dyspozycji są żółte telefony, które znajdują się na peronach i liniach bramek. W pociągach pasażerowie mają także bezpośredni kontakt z maszynistą pociągu, który może powiadomić właściwe służby i podjąć działania.

dm4cixi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm4cixi
Więcej tematów