Trwa ładowanie...

Warszawski ekopatrol dostał trzy nowe radiowozy

Są one wyposażone w specjalistyczny sprzęt, zapewniający bezpieczny transport zwierząt.

Warszawski ekopatrol dostał trzy nowe radiowozy
d1k8txv
d1k8txv

Strażnicy miejscy otrzymali właśnie trzy nowe pojazdy do przewozu zwierząt, odłowionych na terenie miasta. Ratusz przeznaczył na ten cel 250 tys. zł. W każdym z radiowozów znajduje się specjalnie wydzielona część transportowa, zawierająca m.in. oświetlenie i klimatyzację. Ponadto auta mają na wyposażeniu chwytaki oraz sieci weterynaryjne.

- Warszawiacy przyzwyczaili się, że w naprawdę trudnych sytuacjach mogą liczyć na straż miejską – powiedział na uroczystości Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy - Niedawno dwaj funkcjonariusze zostali odznaczeni medalami za uratowanie kobiety z pożaru . Ale ta pomoc nadchodzi także w sytuacjach nietypowych i bardzo kłopotliwych jak np. odłowienie dzikiego zwierzęcia znalezionego w mieście.

Ekopatrol podejmuje interwencje na terenie Warszawy w systemie całodobowym. Wraz z ostatnim zakupem, będzie w sumie dysponował 12 radiowozami. Jest to szczególnie istotne, ponieważ strażnicy otrzymują ponad 30 tys. zgłoszeń w skali roku. Odłowione przez nich zwierzęta nierzadko potrzebują dalszej specjalistycznej pomocy. Trafiają na przykład do lecznic weterynaryjnych lub specjalistycznych ośrodków.

d1k8txv
d1k8txv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k8txv
Więcej tematów