Trwa ładowanie...

Warszawska firma chciała wyłudzić od prezydenta Dudy 50 mln zł? Kancelaria powiadamia prokuraturę

Żart albo próba wyłudzenia

Warszawska firma chciała wyłudzić od prezydenta Dudy 50 mln zł? Kancelaria powiadamia prokuraturę
d4ir4pl
d4ir4pl

Kancelaria Prezydenta zawiadamia prokuraturę o próbie wyłudzenia 50 milionów złotych od Andrzeja Dudy. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się reporterzy śledczy Radia ZET, pieniędzy ma domagać się jedna z warszawskich firm za usługi doradcze w trakcie kampanii wyborczej.

Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy otzrymała dokument, którego nadawcą była firma z warszawskiej Pragi. W dokumencie widniało kilka punktów, między innymi telefoniczne usługi doradcze czy planowanie strategii kampanii wyborczej, całośc podliczona została na sumę aż 50 milionów złotych.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, wysłano już zawiadomienie do prokuratora generalnego uznając, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy. Zostanie ono przekazane prokuraturze okręgowej w Warszawie.

Radio Zet sprawdziło firmę, która rzekomo wystawiła fakturę prezydentowi. Pod wskazanym w panoramie firm adresem nie ma nikogo. Adres wskazuje wprawdzie na mieszkanie w jednej z praskich kamienic, jednak przed wejściem nie ma żadnego szyldu.

d4ir4pl

Według Kancelarii, dokument, jaki otrzymał prezydent albo jest próbą żartu, albo probą wyłudzenia. Czekamy na pełne stanowisko Kancelarii w tej sprawie.

d4ir4pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ir4pl
Więcej tematów