RegionalneWarszawaWarszawscy rugbiści walczą o awans. "Wróciliśmy po dwóch latach nieobecności"

Warszawscy rugbiści walczą o awans. "Wróciliśmy po dwóch latach nieobecności"

- Mamy szanse na awans do grupy walczącej o medale - mówi Maciej, zawodnik Skry Warszawa. W sobotę, 2 czerwca, Skra Warszawa zmierzy się z Pogonią Siedlce.

Warszawscy rugbiści walczą o awans. "Wróciliśmy po dwóch latach nieobecności"
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Skra rugby warszawa

30.05.2018 | aktual.: 30.05.2018 09:01

- Po dwóch latach nieobecności wróciliśmy do Ekstraligi, wygrywając dwa mecze z Juvenią Kraków. Cały czas mamy szanse na awans do grupy walczącej o medale. Przed nam jeszcze dwa spotkania z wyżej notowanymi drużynami. Jeżeli je wygramy, będziemy w grupie rywalizującej o Mistrzostwo Polski. Byłby to dla nas wielki sukces – mówi zwodnik Skry.

Maciej przygodę z rugby zaczął w 2007 roku. - Dołączyłem do drużyny jako junior. Na szczęście, jeżeli ma się doświadczenie w innych dyscyplinach sportowych, w rugby można zacząć grać dość późno. Znam wiele osób, które zaczynają na studiach i osiągają sukcesy. Jest to kwestia determinacji - tłumaczy.

Sezon Ekstraligi rugby trwa. Po sześciu meczach SKRA Warszawa uzyskała 10 punktów. Aby zagrać w grupie walczącej o medale, musi wygrać dwa najbliższe spotkania.

SKRA Warszawa - Pogoń Siedlce 14:00, 02.06 , Wawelska 5

SKRA Warszawa - Budowlani Lublin 14:00, 16.02, Wawelska 5

W latach 1923 -1939 Robotniczy Klub Sportowy „Skra” trenował na stadionie przy ulicy Okopowej. Teren ten miasto podarowało klubowi w użytkowanie wieczyste na cele sportowe. Po Powstaniu Warszawskim Biuro Odbudowy Stolicy przeznaczyło zdewastowany stadion na cele publiczne.

Dwa lata później biuro przekazało „Skrze” teren przy ul. Wawelskiej 5. Nie było to miejsce przypadkowe. Jeszcze przed wojną prezydent Stefan Starzyński wraz z zespołem architektów zaprojektował tam wielofunkcyjną Dzielnicę imienia Marszałka Piłsudskiego. W północno-zachodniej części powstał wtedy stadion KS „Warszawianka”, oddany do użytku w 1934 roku. Plan zakładał zbudowani stadionu, który pomieści 10 tys. widzów, będzie miał 8-torową bieżnie, korty tenisowe i basen. Wojna pokrzyżowała plany. A stacjonująca na stadionie artyleria niemiecka zdewastowała obiekt.

Po wojnie „Warszawianka” dostała inne grunty, a na 22 hektarach Pól Mokotowskich zagościła w 1946 roku „Skra”. Początkowo powstał tu stadion żużlowy, który w latach pięćdziesiątych przebudowano na stadion lekkoatletyczny. Autorami projektu byli inżynierowie Kokozow i Wasilewski.

W 1969 roku na stadionie położono pierwszą w Polsce sztuczną nawierzchnię, co umożliwiło organizowanie wielkich imprez lekkoatletycznych takich jak memoriały Janusza Kusocińskiego i Jerzego Michałowicza (założyciela klubu), mistrzostwa Polski, mecze międzypaństwowe, rozgrywki o Puchar Europy.

Uruchomiono tam hotel, stołówkę, przychodnię sportowo-lekarską i gabinet odnowy biologicznej tworząc w ten sposób Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)