Trwa ładowanie...

Warszawiacy chcą Berlinga i Czterech Śpiących

Znamy wyniki ankiety w sprawie usunięcia pomników

Warszawiacy chcą Berlinga i Czterech Śpiących
duordz8
duordz8

Barometr Warszawski - badanie przygotowywane co roku przez CBOS na zlecenie stołecznego ratusza. Tym razem pytano o dwa pomniki - pomnik gen. Berlinga przy Trasie Łazienkowskiej oraz Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni, usuniętego czasowo z pl. Wileńskiego na czas budowy metra. Okazało się, że aż 72% warszawiaków pragnie zachowania pomników.

Na pytanie:* „Czy pana/pani zdaniem pomnik »Czterech śpiących« powinien pozostać na swoim obecnym miejscu lub w jego pobliżu, czy może zostać przeniesiony w zupełnie inne miejsce?”* zaledwie 12% warszawiaków odpowiedziało, że chciałoby jego przeniesienia. Proponowanono, by pomnik stanął na cmentarzu mauzoleum żołnierzy radzieckich (27% z tych osób), w muzeum socrealizmu w Kozłówce (9% albo "daleko, w odosobnionym miejscu, na peryferiach Warszawy, w lesie"(7%).* Pomnik Berlinga chce z kolei przenieść zaledwie 7% warszawiaków.* Nie mają jednak pomysłu na jego ewentualną lokalizację.

Sondaż CBOS prowadzony był między 2 a 27 listopada. Próba reprezentatywna 1,1 tys. mieszkańców powyżej 15. roku życia. Zobaczcie również dyskusję na ten temat w komentarzach pod artykułem w serwisie Wawalove .

duordz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duordz8
Więcej tematów