Trwa ładowanie...

Warszawex - przewodnik nieturystyczny po Warszawie

Zamiast spaceru po starówce, autorzy zachęcają do odwiedzenia pl. Zbawiciela i wypicia piwa nad Wisłą

Warszawex - przewodnik nieturystyczny po Warszawie
d14er97
d14er97

Na rynku pojawił się nietypowy przewodnik po naszym mieście. Nazywa się "Warszawex" i został stworzony przez grupę młodych warszawiaków: grafików, ilustratorów, fotografów, dziennikarzy kulturalnych i po prostu miłośników naszego miasta. Ten wydany po angielsku przewodnik, zamiast wyliczać popularne turystyczne miejscówki, proponuje sposób spędzania czasu* „jak lokalsi”.*

"Całość została wydana w języku angielskim i zamiast wyliczać w nieskończoność mniej lub bardziej popularne (bądź turystyczne) miejscówki, stara się zaproponować sposób spędzania czasu „jak lokalsi”. Chcieliśmy, żeby Ci, którzy wezmą nasz przewodnik do ręki spojrzeli na Warszawę, oczyma kogoś, kto w tym mieście żyje, a nie tylko je odwiedza" - piszą na Facebooku autorzy.

W tym przewodniku turyści znajdą zatem te miejsca, które warszawiacy - autorzy przewodnika - lubią odwiedzać najbardziej. Nie ma tu opowieści o stołecznych zabytkach i muzeach, są miejsca, w których lokalni mieszkańcy spędzają czas. Nie będzie wiec zachęty do spaceru po Starym Mieście - będzie za to "Tęcza" na Zbawixie, nadwiślańskie plaże i knajpy, spacer po Muranowie i oglądanie murali, których w tej części miasta jest sporo. W ten sposób przyjezdni poznają prawdziwe, tętniące życiem serce stolicy.

d14er97

Warszawex liczy 42 strony i kosztuje niedużo - 6 zł. Kupić go można w kilku punktach w Warszawie, których lista ciągle rośnie.

Gdzie kupić Warszawex?

Wysyłka pocztą: www.warszawex.pl

- Bookoff w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej ul. Pańska 3
- Księgarnia Zachęty, Plac Małachowskiego 3
- MiTo, L. Waryńskiego 28
- Bęc Zmiana, ul. Mokotowska 65
- Wrzenie Świata, K. I.Gałczyńskiego 7
- Oki Doki Hostel, Plac Jana Henryka Dąbrowskiego 3
- Come Inn Hostel, Elektoralna 24

d14er97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14er97
Więcej tematów