Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmiany w organizacji ruchu na ul. Górczewskiej

W nocy z niedzieli, 31 maja na poniedziałek, 1 czerwca zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Młynarskiej do Płockiej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią południową.

Warszawa. Zmiany w organizacji ruchu na ul. GórczewskiejŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2nlle9
d2nlle9

Drogowcy kończą prace na południowej nitce ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Płocką i Młynarską. Pojawiała się tam już nowa nawierzchnia. Teraz czas na drugą jezdnię. Z tego powodu od północy, z niedzieli, 31 maja na poniedziałek, 1 czerwca, zamknięta dla ruchu będzie jezdnia, którą odbywa się ruch w kierunku Bemowa – poinformował stołeczny ratusz.

Na jezdni południowej zostanie wytyczony ruch dwukierunkowy. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa przejadą na nią na skrzyżowaniu z ul. Młynarską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Płocką. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice: Działdowska, H. Wawelberga i S. Staszica, stracą je natomiast ulice: Szlenkierów i E. Tyszkiewicza.

Jadąc od strony Bemowa nie będzie można skręcić w lewo z ul. Górczewskiej w ul. Młynarską. Zakaz skrętu w lewo w ulice Młynarską i Płocką będzie obowiązywał także jadących od strony centrum. Zalecane objazdy będą prowadziły ul. Żytnią lub Wolską. Autobusy linii 171 i 190 będą kursowały południową jezdnią ul. Górczewskiej. Autobusy linii nocnej N42, w kierunku Os. Górczewska, nadal będą jeździły objazdem ulicami Wolską i Płocką.

d2nlle9

Po północnej stronie ulicy zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. Stanie tam tabliczka informująca o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Dostępne będą natomiast droga dla rowerów (do ul. Szlenkierów) i chodnik.

Warszawa. Bezpieczna miejska ulica

Po przebudowie geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem.

Ulica zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów. Po północnej stronie zyskają oni szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się z trasą wzdłuż ul. Leszno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2nlle9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nlle9
Więcej tematów