Trwa ładowanie...

Warszawa. ZDM wprowadza zmiany w sygnalizacji świetlnej na ulicy KOR

We Włochach na skrzyżowaniu ulicy Komitetu Obrony Robotników z ulicą Zarankiewicza zakończyła się budowa nowych świateł. ZDM wyremontował także dwie inne sygnalizacje w tej okolicy i to nie koniec zmian.


Warszawa. ZDM wprowadza zmiany w sygnalizacji świetlnej na ulicy KOR
dyvj0ty
dyvj0ty

Mieszkańcy dzielnicy Włochy zyskali nową sygnalizację na przejściu dla pieszych przy ulicy Komitetu Obrony Robotników.

"Piesi muszą tu pokonać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a pojazdy rozwijają znaczne prędkości, stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwo na tym przejściu. Przy okazji budowy świateł wyznaczony został też przejazd rowerowy w poprzek ul. KOR, który połączył ze sobą istniejące drogi dla rowerów po obu stronach tej ulicy. Ta światła to jedna z siedmiu nowych sygnalizacji jakie budujemy w tym roku we Włochach oraz w Wawrze i na Pradze-Północ" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Przebadano ponad 3 tysiące przejść dla pieszych

Drogowcy podają, że zbadali w stolicy ponad 3 tysiące zebr. I na podstawie wyników analiz prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, poprzez budowę sygnalizacji świetlnej, budowę rond, azyli czy progów zwalniających.

dyvj0ty

"Zobacz także: Kierowca stanął na pasach. Pieszy odegrał się, wsiadł i przeszedł przez jego auto"

"W lipcu zakończyliśmy prace przy wymianie urządzeń m.in. w dwóch miejscach na ul. KOR — przy skrzyżowaniu z aleją Krakowską oraz przy wjeździe do siedziby PLL LOT (ul. KOR 49). W sierpniu planujemy kolejne prace w innych rejonach Warszawy" – dodaje ZDM.

Na podstawie przeprowadzonych badań, wytypowano następne lokalizacje, gdzie planowane jest zamontowanie sygnalizacji świetlej. W tym momencie w projektowaniu jest 10 sygnalizacji, na które umowy zostały podpisane na początku czerwca.
ZDM zakłada, że większość projektów powstanie do końca tego roku, a budowa świateł rozpocznie się w 2021 roku.

Na ul. KOR kolejna sygnalizacja ma pojawić się również przy skrzyżowaniu z ulicą Radarową.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyvj0ty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyvj0ty
Więcej tematów