Trwa ładowanie...

Warszawa. Warszawski Festiwal Filmowy na specjalnych zasadach

9 października rozpoczął się 36. Warszawski Festiwal Filmowy, który będzie odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. 170 filmów z całego świata, w tym międzynarodowe premiery, zostaną wyświetlane w dwóch stołecznych kinach – Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.

Warszawa. Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie rozpoczął się 36. Warszawski Festiwal FilmowyWarszawa. Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie rozpoczął się 36. Warszawski Festiwal FilmowyŹródło: PAP, fot: Mateusz Marek
dafqfy1
dafqfy1

Warszawa. Zasady obowiązujące podczas pokazów

Jak informuje stołeczny ratusz, w związku z wprowadzeniem w całej Polsce "żółtej strefy" organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego wydali specjalny komunikat. Informują w nim o zasadach, obowiązujących podczas kinowych pokazów. To m.in. seanse przy udziale 25 procent widowni, w kinie obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk oraz zachowywania społecznego dystansu. Organizatorzy liczyli się z takim scenariuszem, dlatego do sprzedaży wprowadzono przewidywaną, dozwoloną liczbę biletów. Zatem wszystkie seanse odbędą się zgodnie z planem, a zakupione bilety pozostają ważne – zapewniają organizatorzy WFF. Widzowie są proszeni o bezwzględne stosowanie się do wymogów sanitarnych i zaleceń obsługi.

Warszawa. Miasto ufunduje nagrodę główną

Warszawski Festiwal Filmowy to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu. Lubiany i ceniony przez miłośników kina i sztuki filmowej po raz kolejny zaprezentuje najciekawsze tytuły kina polskiego, europejskiego i światowego. Jak co roku Miasto Stołeczne Warszawa ufunduje nagrodę główną, czyli Grand Prix Międzynarodowego Konkursu WFF, w wysokości 100 tys. zł.  

Warszawa. Jednym z gości włoski reżyser

Filmem otwarcia będzie wyprodukowana przez Terrence’a Malicka „Księga wizji” w reż. Carlo Hintermanna, otwierająca tegoroczną edycję Tygodnia Krytyków na festiwalu w Wenecji. Włoski reżyser ma być jednym z gości warszawskiego festiwalu. Z powodu pandemii obecność zapowiedziało mniej twórców niż w poprzednich edycjach. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonania zmian w programie, w zależności od bieżącej sytuacji związanej z koronawirusem. Pokazanych zostanie ponad 170 filmów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dafqfy1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dafqfy1
Więcej tematów