RegionalneWarszawaWarszawa. Wał Miedzeszyński ponownie otwarty. Prace trwały dwa lata

Warszawa. Wał Miedzeszyński ponownie otwarty. Prace trwały dwa lata

Odcinek Wału Miedzeszyńskiego od Traktu Lubelskiego do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy został otwarty. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Wał Miedzeszyński ponownie otwarty. Prace trwały dwa lata
Źródło zdjęć: © Urząd m.st. Warszawa | Urząd m.st. Warszawa

20.08.2020 | aktual.: 01.03.2022 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Modernizacja Wału Miedzeszyńskiego rozpoczęła się jesienią 2018 roku.

Jak podał stołeczny ratusz, na niemal kilometrowym odcinku drogi powstały dwie jezdnie główne z dwoma pasami ruchu każda. Dodatkowo w tym miejscu pojawiły się jezdnie serwisowe, chodniki oraz drogi rowerowe. Do dyspozycji okolicznych mieszkańców jest także siedem całkiem nowych przystanków autobusowych, sygnalizacja świetlna i oświetlenie uliczne. Przebudowie zostały poddane również sieci teletechniczne i gazociąg.

Warszawa. Wał Miedzeszyński. Nowa kanalizacja, 115 drzew i 20 tysięcy krzewów

Jedną z ważniejszych części modernizacji była budowa kanalizacji i wodociągu. Nowa magistrala wodociągowa na Wale Miedzeszyńskim ma długość 3 kilometrów. Powstała tam także dwukilometrowa kanalizacja sanitarna oraz trzykilometrowa kanalizacja deszczowa.

Miasto ma w planach budowę w tym rejonie pompowni ścieków przy ulicy Skalnicowej oraz sieci kanalizacyjnej. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w 2021 roku.

"Wzdłuż drogi posadziliśmy 115 drzew - głównie śliw i klonów, a także 20 tysięcy krzewów róży. Pozostałe ponad 6 tysięcy krzewów to m.in. śnieguliczka, tawuła i wiciokrzew. Wysiane zostały także trawniki i posadzone kwitnące byliny. Inwestycja objęła również nasadzenia kompensacyjne na terenie całego miasta, w ramach których posadzono 1431 drzew" – podał Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego w warszawskim ratuszu.

Łączny wartość inwestycji to blisko 80 mln złotych. Przebudowa Wału Miedzeszyńskiego została dofinansowana ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Obraz
© Urząd m.st. Warszawa | Urząd m.st. Warszawa
Komentarze (0)