Warszawa. Wał Miedzeszyński ponownie otwarty. Prace trwały dwa lata
Odcinek Wału Miedzeszyńskiego od Traktu Lubelskiego do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy został otwarty. Szczegóły w artykule.
Modernizacja Wału Miedzeszyńskiego rozpoczęła się jesienią 2018 roku.
Jak podał stołeczny ratusz, na niemal kilometrowym odcinku drogi powstały dwie jezdnie główne z dwoma pasami ruchu każda. Dodatkowo w tym miejscu pojawiły się jezdnie serwisowe, chodniki oraz drogi rowerowe. Do dyspozycji okolicznych mieszkańców jest także siedem całkiem nowych przystanków autobusowych, sygnalizacja świetlna i oświetlenie uliczne. Przebudowie zostały poddane również sieci teletechniczne i gazociąg.
Warszawa. Wał Miedzeszyński. Nowa kanalizacja, 115 drzew i 20 tysięcy krzewów
Jedną z ważniejszych części modernizacji była budowa kanalizacji i wodociągu. Nowa magistrala wodociągowa na Wale Miedzeszyńskim ma długość 3 kilometrów. Powstała tam także dwukilometrowa kanalizacja sanitarna oraz trzykilometrowa kanalizacja deszczowa.
Kruk poganiał jeża. Nietypowa kontrola ruchu drogowego
Miasto ma w planach budowę w tym rejonie pompowni ścieków przy ulicy Skalnicowej oraz sieci kanalizacyjnej. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w 2021 roku.
"Wzdłuż drogi posadziliśmy 115 drzew - głównie śliw i klonów, a także 20 tysięcy krzewów róży. Pozostałe ponad 6 tysięcy krzewów to m.in. śnieguliczka, tawuła i wiciokrzew. Wysiane zostały także trawniki i posadzone kwitnące byliny. Inwestycja objęła również nasadzenia kompensacyjne na terenie całego miasta, w ramach których posadzono 1431 drzew" – podał Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego w warszawskim ratuszu.
Łączny wartość inwestycji to blisko 80 mln złotych. Przebudowa Wału Miedzeszyńskiego została dofinansowana ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.