Trwa ładowanie...

Warszawa w grze Monopoly? Rusza głosowanie!

Gra Monopoly obchodzi 80. urodziny. Z tej okazji przygotowywana jest ogólnoświatowa wersja gry, a na planszy ma szansę znaleźć się Warszawa

Warszawa w grze Monopoly? Rusza głosowanie!
d3mcjl1
d3mcjl1

Pierwsze wydanie gry Monopoly pojawiło się w USA w 1935 roku, podczas wielkiego kryzysu. Od tamtej pory wydanych zostało wiele różnych wersji. Zasady gry, które przyciągnęły miliony graczy, pozostały niezmienne.

W drugiej połowie roku na rynku zadebiutuje specjalna wersja gry Monopoly Tu i Teraz – edycja 2015. Na planszy limitowanego wydania umieszczone zostaną 22 miasta z całego świata. Warszawa została wytypowana do ścisłego grona 80 miast na które będą mogli głosować internauci z całego świata. Wybór stolicy nie był przypadkowy - nasze miasto może pochwalić się miejscem w rankingu najczęściej odwiedzanych miast świata. Warszawa rywalizować będzie m.in. z Berlinem, Buenos Aires, Hongkongiem, Londynem, Paryżem, czy Wilnem.

d3mcjl1

Każdy internauta może oddać swój głos na jedno z miast. Jak to zrobić? W Polsce na Warszawę można oddawać głosy wchodząc na stronę www.monopoly.pl.

Głosowanie od 9 lutego, będą dwa etapy

Pierwszy z nich rozpocznie się już w poniedziałek, 9 lutego. Internauci swoje głosy będą mogli oddawać do piątku, 20 lutego. Po tym czasie, miasta które zdobędą największą liczbą głosów od fanów znajdą się na planszy Monopoly.

Jeżeli Warszawie nie uda się za pierwszym razem, możliwa będzie dogrywka. W drugim etapie od 22 lutego do 1 marca internauci będą walczyć o tzw. dziką kartę. Miasto, które ją otrzyma również znajdzie się na planszy.

Co to jest Monopoly?

Monopoly to gra planszowa polegająca na zakupie i handlu nieruchomościami, dająca graczom szansę na obrót wielkimi pieniędzmi i szybkiego bogacenia się. Rozpoczynając od pola Start, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na pole kupione przez innego gracza płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych decyzji, polegających na dokonywaniu mądrych inwestycji, udanych licytacji i odrobiny szczęścia. Gra od 1935 roku sprzedana została w ponad 200 milionach egzemplarzy.

d3mcjl1
d3mcjl1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mcjl1
Więcej tematów