Trwa ładowanie...

Warszawa. "To nie ład, to rozkład". Samorządowcy przeciwko rządowej strategii Polskiego Ładu

Samorządowcy reprezentujący 9 organizacji konsekwentnie sprzeciwiają się założeniom rządowego programu. Uważają, że to uderzenie w samorządy i mieszkańców. Samorządy mają stracić na nim około 140 miliardów złotych.

Warszawa. Samorządowcy z dziewięciu organizacji spotkali się w środę w stolicy, by podzielić się swoim rozgoryczeniem na temat wpływu strategii rządowej Polski Ład na budżety miast i gmin Warszawa. Samorządowcy z dziewięciu organizacji spotkali się w środę w stolicy, by podzielić się swoim rozgoryczeniem na temat wpływu strategii rządowej Polski Ład na budżety miast i gmin
d2wnxx8
d2wnxx8

Reprezentanci miast i gmin wiejskich spotkali się w środę w Warszawie, by debatować nad sprawami efektów zapowiadanego przez rządzących programu Polski Ład. Nazwali go zgodnie "Polskim Rozkładem", który zaszkodzi mieszkańcom, bo samorządy stracą pokaźną część rocznych dochodów.

- Tak zwany Polski Ład jest nieuczciwy i niesprawiedliwy. Uderza w samorządy - czyli w mieszkańców polskich miast, miasteczek i wsi. W jakość lokalnej infrastruktury, transportu publicznego, ochrony zdrowia czy edukacji. To propagandowa akcja, którą rząd chce realizować na twój koszt. Na Polskim Ładzie polskie miasta stracą 145 miliardów złotych. Dla samego miasta Stołecznego Warszawa to wyrwa w budżecie rzędu aż 1,7 miliardów złotych rocznie. Ale nie tylko warszawianki i warszawiacy ucierpią na decyzji rządzących - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. I zachęcał, by każdy mieszkaniec w Polsce sprawdził na specjalnej stronie https://natwojkoszt.pl, ile straci jego miejscowość.

- W przypadku mojego miasta to jest 61 milionów złotych. Dokładnie wychodzi na to, że każdy tyszanin straci 500 zł. Można powiedzieć od programu 500+, poprzez Polski Ład doszliśmy do programu 500-. Dokładnie tyle będziemy mieli mniej na świadczenie usług publicznych. Jak to zrekompensować - pytał prezydent Tychów Andrzej Dziuba z organizacji Łączy nas samorząd.

Warszawa. "To nie ład, to rozkład". Samorządowcy przeciwko rządowej strategii Polskiego Ładu

Rafał Trzaskowski ocenia, że postulat, żeby najmniej zarabiający mieli trochę mniejsze podatki, doprowadzi do strat właśnie tych mających niewielkie pieniądze. - Duża część naszych mieszkańców na tym straci - stracą pielęgniarki na kontraktach, stracą taksówkarze, stracą właściciele małych osiedlowych sklepików, straci bardzo wielka liczba polskich rodzin i przedsiębiorcy - podnosi prezydent stolicy.

d2wnxx8

Według obecnej na środowym samorządowym spotkaniu reprezentantów dziewięciu organizacji Elżbiety Polak, marszałek województwa lubuskiego "Polski Ład, to strategia Prawa i Sprawiedliwości polegająca na karaniu niepokornych i droga do centralizacji państwa polskiego.

Przedstawiciele wszystkich organizacji obecnych na spotkaniu podpisali list z apelem do polskiego rządu w sprawie Polskiego Ładu. Pismo asygnowała Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Województw RP, Związek Gmin Wiejskich RP, Stowarzyszenie "Dolny Śląsk - Wspólna Sprawa", Stowarzyszenie "Wielkopolska - Kierunek Europa", Stowarzyszenie "Łączy nas samorząd", Stowarzyszenie Wspólna Polska i Stowarzyszenie "Tak! Samorządy dla Polski".

Poprawa jakości powietrza może zmniejszyć ryzyko demencji. Najnowsze badania z Chicago

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wnxx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wnxx8
Więcej tematów