Trwa ładowanie...

Warszawa. Śniadaniowy wehikuł czasu. Architekci opowiedzą o przyszłości stolicy

Okazja, by dowiedzieć się, co czeka Warszawę w najbliższych dekadach, nadarzy się w sobotę podczas targu śniadaniowego przy al. Wojska Polskiego. Miłośnicy architektury i miejskiej przestrzeni mają okazję spotkać się z architektem miasta i poznać założenia do nowej konstytucji przestrzennej dla stolicy.

Warszawa. Podczas sobotniego targu śniadaniowego przy al. Wojska Polskiego będzie można porozmawiać o przyszłości stolicy Warszawa. Podczas sobotniego targu śniadaniowego przy al. Wojska Polskiego będzie można porozmawiać o przyszłości stolicy Źródło: UM Warszawa
d1hmgxm
d1hmgxm

To może być dzień, w którym da się połączyć przyjemne z pożytecznym. Targi, odbywające się w ciepłych miesiącach w kilku lokalizacjach w stolicy, to sympatyczny sposób na sąsiedzkie biesiadowanie w plenerze - na skwerach, w parkach, w zielonych miejscach.

Czasem targi są też okazją do ciekawych zakupów, rodzinnych warsztatów plastycznych i wspólnych zabaw. Tym razem jedno z gastronomicznych weekendowych wydarzeń w stolicy będzie też okazją nie tylko na poznawanie egzotycznych smaków i zabawę. Na śniadaniowym targu przy a. Wojska Polskiego pojawią się miejscy architekci.

- Jak będzie wyglądała Warszawa za 30 lat? To zależy, jak ją teraz wspólnie zaplanujemy. A prace nad nowym studium już trwają. Wszystkie sugestie i pytania, to szansa na stworzenie miasta, w którym miło jest żyć, uczyć się, pracować i spędzać wolny czas – mówi Marlena Happach, architekt miasta, zapraszając warszawiaków do rozmowy o nowym w rekreacyjnych okolicznościach.

Warszawa. Śniadaniowy wehikuł czasu. Architekci opowiedzą o przyszłości stolicy

Od godziny 10 do 13 otwarty będzie punkt konsultacyjny. Będzie można zapoznać się z założeniami do nowego studium dla Warszawy i przekazać swoją opinię. Marlena Happach, architekt miasta, będzie rozmawiała z mieszkańcami o szczegółach tego perspektywicznego planu rozwoju miasta.

d1hmgxm

Studium powstaje w dialogu z ekspertami, o opinię pytani są również codzienni "użytkownicy miasta", czyli warszawiacy. Ratusz poznał już 25 tysięcy wypowiedzi na ten temat i ocen dokumentu. Projekty poznać można bliżej również na wystawie „Robimy Studium! Raport z planowania Warszawy” w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak. Swoje stanowisko przekazać można podczas takich spotkań, jak to na sobotnim targu śniadaniowym lub mejlowo pod adresem dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl

Wymiana kopciucha na kopciucha. "Spotykamy się z próbami oszukania systemu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hmgxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hmgxm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj