Trwa ładowanie...

Warszawa. Skazane kobiety szydełkują zabawki dla dzieci

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie Grochowie wraz z Fundacją Dom Kultury włączają skazane kobiety w akcję charytatywną. Kobiety szydełkują zabawki dla dzieci korzystających z poradni specjalistycznych.

Warszawa. Skazane kobiety szydełkują zabawki dla dzieciŹródło: Służba Więzienna
d22jgjc
d22jgjc

Zabawki szydełkowane są na zajęciach kółka robótek ręcznych. Wykonują je kobiety odbywające karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym typu zamkniętego.

Zabawki zostaną przekazane do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczytnie oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością w Szczawnicy do oddziału zamiejscowego w Ochotnicy Dolnej Brysiówka 26. Z placówek korzystają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. W ośrodkach przebywają również dzieci mające trudności w nauce, sprawiające problemy wychowawcze oraz takie, które uczęszczają na zajęcia specjalistyczne lub o charakterze terapeutycznym.

Warszawa. Przekazano 100 zabawek

Dotychczas wysłano 100 maskotek, które będą towarzyszyć dzieciom w trudnych chwilach. Zabawki dadzą dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Pozwolą pokonać smutek po rozłące z rodzicami. Pomogą też wyrażać emocje i okazywać uczucia.

Zajęcia w ramach kółka robótek ręcznych to działania, które są jednocześnie nauką i odpowiedzią na potrzeby kobiet przebywających w izolacji. Pozwalają konstruktywnie wykorzystać czas wolny.

d22jgjc

Warszawa. Zajęcia łagodzą depresję

Zajęcia nastawione są na pomoc człowiekowi. Kształtują samodzielne myślenie, stymulują procesy intelektualne i rozwijają zdolności ekspresji. Warsztaty zmniejszają ryzyko łagodnych zaburzeń poznawczych, stres i niepokój. Pomagają złagodzić depresję i wzmacniają poczucie własnej wartości.

- Udział w akcjach charytatywnych ma uwrażliwiać na potrzeby innych i uzmysłowić osadzonym, iż mogą działać na rzecz drugiego człowieka. Wolontariat rozwija postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości. Pomaga w rozwijaniu zainteresowań - podkreśla Służba Więzienna.

Działania są częścią akcji zainicjowanej przez Ministra Sprawiedliwości #ResortSprawiedliwościPomaga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d22jgjc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22jgjc
Więcej tematów