Warszawa. Skazane kobiety szydełkują zabawki dla dzieci
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie Grochowie wraz z Fundacją Dom Kultury włączają skazane kobiety w akcję charytatywną. Kobiety szydełkują zabawki dla dzieci korzystających z poradni specjalistycznych.
16.05.2020 09:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zabawki szydełkowane są na zajęciach kółka robótek ręcznych. Wykonują je kobiety odbywające karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym typu zamkniętego.
Zabawki zostaną przekazane do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczytnie oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością w Szczawnicy do oddziału zamiejscowego w Ochotnicy Dolnej Brysiówka 26. Z placówek korzystają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. W ośrodkach przebywają również dzieci mające trudności w nauce, sprawiające problemy wychowawcze oraz takie, które uczęszczają na zajęcia specjalistyczne lub o charakterze terapeutycznym.
Warszawa. Przekazano 100 zabawek
Dotychczas wysłano 100 maskotek, które będą towarzyszyć dzieciom w trudnych chwilach. Zabawki dadzą dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Pozwolą pokonać smutek po rozłące z rodzicami. Pomogą też wyrażać emocje i okazywać uczucia.
Zajęcia w ramach kółka robótek ręcznych to działania, które są jednocześnie nauką i odpowiedzią na potrzeby kobiet przebywających w izolacji. Pozwalają konstruktywnie wykorzystać czas wolny.
Warszawa. Zajęcia łagodzą depresję
Zajęcia nastawione są na pomoc człowiekowi. Kształtują samodzielne myślenie, stymulują procesy intelektualne i rozwijają zdolności ekspresji. Warsztaty zmniejszają ryzyko łagodnych zaburzeń poznawczych, stres i niepokój. Pomagają złagodzić depresję i wzmacniają poczucie własnej wartości.
- Udział w akcjach charytatywnych ma uwrażliwiać na potrzeby innych i uzmysłowić osadzonym, iż mogą działać na rzecz drugiego człowieka. Wolontariat rozwija postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości. Pomaga w rozwijaniu zainteresowań - podkreśla Służba Więzienna.
Działania są częścią akcji zainicjowanej przez Ministra Sprawiedliwości #ResortSprawiedliwościPomaga.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.