Warszawa przyjazna dla biznesu. Powstał Kampus Innowacji
W stolicy powstało miejsce, które umożliwi współpracę pomiędzy korporacjami i mniejszymi firmami, jak również zapewni wymianę doświadczeń wśród innowatorów zarówno z kraju, jak i ze świata.
Stołeczny ratusz poinformował o podpisaniu 8 lipca listu intencyjnego o współpracy służącej rozwojowi miasta z fundacją Venture Café Warsaw. Jest to organizacja non-profit, której celem jest promocja innowacji i przedsiębiorczości oraz łączenie innowatorów, firm czy start-upów, jak również środowisk akademickich i studenckich.
"Warszawa jest niezwykle dynamicznym ośrodkiem biznesowym oraz niekwestionowanym liderem regionalnym pod względem rozwoju gospodarczego i dojrzałości rynku biurowego. Wierzę, że Kampus CIC Warsaw pozwoli na wspólne kreowanie rozwiązań służących mieszkańcom i użytkownikom miasta oraz wsparciu innowatorów, twórców, talentów" – tłumaczy zastępca prezydenta stolicy Michał Olszewski.
Miasto stołeczne wraz z Fundacją Venture Café Warsaw wspólnie oprowadzą działania, mające na celu promocję przedsiębiorczość i wzmacniające wizerunek Warszawy. Stolica będzie prezentowana jako miejsce nowoczesne, przyjazne i otwarte na innowacje społeczne oraz technologiczne. Działania te mają przyciągać inwestorów i talenty z całego świata.
"Zobacz także: Money. To się liczy"
Warszawa na rzecz biznesu
Warszawa zajmuje wysokie miejsce w rankingach miast przyjaznych dla biznesu i rozwijających technologie. W rankingu "fDi European Cities and Regions of the Future 2020/121" Warszawa uplasowała się na drugi miejsce w kategorii miast przyjaznych dla biznesu i na miejscu szóstym w kategorii miast przyszłości. Polska stolica zajęła także piąte miejsce w rankingu "Connecting Global FinTech".
"Według naszych szacunków społeczność innowatorów w Warszawie to ok. 6 tysięcy osób. Jednakże miasto o takim potencjale powinno być domem dla ok. 200 tysięcy innowatorów. Chcemy rozwijać tę społeczność, czerpać z najlepszych lokalnych i globalnych wzorców, łączyć warszawiaków z innowatorami z miast na całym świecie" – powiedział Aureliusz Górski, dyrektor Venture Café Warsaw Foundation.
Warszawa. Kampus Innowacji
"W skład Kampusu Innowacji wchodzą trzy przestrzenie: Trend House, District Hall oraz CIC Warsaw. Trend House jest miejscem przeznaczonym dla wyselekcjonowanego grona przedsiębiorców i korporacji oraz platformą służącą animacji współpracy między światem wielkiego biznesu a mniejszymi firmami" – podaje ratusz.
District Hall – to platforma innowacji społecznych, otwarta jest dla wszystkich. Przestrzeń służy do organizacji różnego rodzaju inicjatyw eventowych, strefa nieodpłatnego coworkingu oraz miejsce nieformalnych spotkań.
Ostatnia kategoria – CIC Warsaw – to pierwsza lokalizacja Cambridge Innovation Center w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Miejsce to przeznaczone jest dla firm działających w obszarach: zrównoważonym rozwoju, transformacji cyfrowej nieruchomości, internetu rzeczy, bezpieczeństwie oraz technologii kosmicznych.
W ramach działalności fundacji i Kampusu Innowacji będą organizowane przeróżne programy, wspierane przez miasto.
Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl