Trwa ładowanie...

Warszawa. Przedsiębiorcy otrzymali od miasta już 38 mln złotych

Urząd Miasta poinformował, że w ramach tarczy otrzymali już ponad 110 tys. wniosków. W związku z tym miasto wypłaciło blisko 38 mln zł wsparcia. "To już jedna trzecia wszystkich przyznanych pieniędzy dla przedsiębiorców, które otrzymaliśmy od rządu", poinformował ratusz.

Warszawa. Przedsiębiorcy otrzymali od miasta już 38 mln złotychŹródło: Pixabay
d1rxe0c
d1rxe0c

Warszawa a inne miasta

Stołeczny Urząd Miasta poinformował w poniedziałek, że w Warszawie jest ponad 460 tys. firm uprawnionych do uzyskania wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

- To ponad dwu- i trzykrotnie więcej niż w pozostałych metropoliach. W Krakowie takich firm są 142 tys., we Wrocławiu – blisko 120 tys., w Poznaniu – 111 tys., w Łodzi – 90 tys., a w Gdańsku – 77,5 tys. - przelicza ratusz.

Poza firmami, które są zarejestrowane w stolicy w rejestrze regon, wnioski składają również firmy, które prowadzą tu swoją działalność oraz te, które prowadzą działalność w całym kraju. Do tej pory w Warszawie przedsiębiorcy złożyli ok. 110 tys. wniosków. Rozpatrzono 10 tys. z nich. W związku, z czym współczynnik rozpatrzonych wniosków plasuje się na poziomie 9,1 proc.

Ratusz dla porównania podaje Kraków , w którym współczynnik rozpatrzonych wniosków wynosi 5,9 czy Poznań gdzie współczynnik równy jest 5,8 proc.

d1rxe0c

– W ciągu miesiąca spłynęło do nas cztery razy więcej wniosków o wsparcie z Funduszu Pracy, niż zwykle rozpatrujemy rocznie, a Ministerstwo nie udzieliło nam żadnego wsparcia – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Wobec braku pomocy informatycznej, Warszawa inwestuje w zakup komputerów. Jest to niemal 500 tys. zł. Delegujemy też do urzędu pracy 150 pracowników urzędu miasta - dodaje.

Warszawa. Urząd Miasta pracuje normalnie

Urząd Pracy m.st. Warszawy pracuje stacjonarnie od początku ogłoszenia stanu epidemii, również w soboty. Od 17 marca wyłączona została bezpośrednia obsługa klientów. W dalszym ciągu prowadzona jest rejestracja osób bezrobotnych (za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub obsługa wniosków przesłanych pocztą tradycyjną), obsługa zasiłków, stypendiów, dodatków aktywizacyjnych czy oferty pracy.

- Od początku kwietnia zarejestrowało się o ponad 30 proc. więcej bezrobotnych niż w przeciętnym miesiącu - podkreśla na koniec ratusz.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rxe0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rxe0c
Więcej tematów