Trwa ładowanie...

Warszawa. Place zabaw otwarte od soboty? "Czekamy na wytyczne"

Od soboty mają zostać ponownie otwarte osiedlowe place zabaw. "Liczymy na zdrowy rozsądek rodziców i że nie będzie kumulacji użytkowników", mówił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ. Jak się okazuje, Warszawa w dalszym ciągu czeka na konkretne wytyczne dotyczące ich przywrócenia.

Warszawa. Place zabaw otwarte od soboty? "Czekamy na wytyczne"Źródło: Getty Images
d3ijjqv
d3ijjqv

Podczas czwartkowej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia odpowiedział na pytanie dotyczące zasad korzystania z placów zabaw po zniesieniu części obostrzeń.

- Nie znosimy obowiązku dystansowania, obowiązek zachowywania bezpiecznego dystansu został zachowany. Jeśli nie jesteśmy w stanie go utrzymać, obowiązuje nas maseczka. Zarówno na placu zabaw, jak i w innej otwartej przestrzeni - wyjaśnił Andrusiewicz.

Rzecznik MZ zaznaczył, że jeżeli użytkownicy nie są w stanie zachować bezpiecznej odległości od innych osób, obowiązuje wówczas maseczka - zarówno na placu zabaw, jak i w innej otwartej przestrzeni. Andrusiewicz dopytywany o to, czy dzieci korzystające z placu zabaw będą miały obowiązek zasłaniania nos i usta, podkreślił, że dotyczy to dzieci powyżej 4. roku życia. Dodał również, że place zabaw w głównej mierze należą do samorządów. Jak donosi RMF FM, to właściciele placów zabaw będą musieli regularnie dezynfekować sprzęty. Nie ten moment nie wiadomo jednak, kto i w jaki sposób będzie to egzekwować. Szczegóły określić ma sanepid.

Warszawa czeka na konkretne wytyczne

Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta zapytana przez nas o, czy w sobotę zostaną otwarte place zabaw dla dzieci oraz jakie zasady miałyby wówczas obowiązywać, odpowiedziała, że w dalszym ciągu czekają na konkretne wytyczne.

d3ijjqv

- To pytanie radziłabym skierować do Premiera, ponieważ my nie otrzymaliśmy do tej pory żadnych konkretnych wytycznych dotyczących otwarcia placów zabaw. Nie wiemy jakie środki ostrożności mamy wprowadzić, ani na jakich zasadach miałoby się to odbywać. My nie mamy takich wytycznych i cały czas na nie czekamy - powiedziała nam Gałecka.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ijjqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ijjqv
Więcej tematów