Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowe przepisy. Tramwaj ma pierwszeństwo

Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy kodeksu drogowego. Piesi wchodzący na pasy mają pierwszeństwo przed pojazdami. Jest tylko jeden wyjątek - na przejściu przez tory w dalszym ciągu pierwszeństwo ma tramwaj.

Warszawa. Rozpoczęła się akcja informacyjna Tramwajów WarszawskichWarszawa. Rozpoczęła się akcja informacyjna Tramwajów WarszawskichŹródło: Tramwaje Warszawskie, fot: Tramwaje Warszawskie
dha4rwf
dha4rwf

Zgodnie ze zmienionymi przepisami pieszy już znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem. Z kolei pieszy dopiero na nie wchodzący ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem za wyjątkiem tramwaju. Podczas wchodzenia czy przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również na pasach, pieszy nie może korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, które może rozpraszać jego uwagę.

Warszawa. Tramwaje Warszawskie oznaczają przejścia dla pieszych Tramwaje Warszawskie
Warszawa. Tramwaje Warszawskie oznaczają przejścia dla pieszychŹródło: Tramwaje Warszawskie, fot: Tramwaje Warszawskie

W związku ze zmianami rozpoczęła się akcja informacyjna Tramwajów Warszawskich.

- Rozpoczęliśmy akcję dodatkowego oznaczania przejść dla pieszych przez tory ostrzegawczymi napisami Tramwaj ma pierwszeństwo z piktogramami - poinformowały w komunikacie Tramwaje Warszawskie.

dha4rwf

Napisy ostrzegawcze pojawią się na ponad 100 przejściach przez torowiska tramwajowe. Pierwsze już pojawiły się na placu Zbawiciela. Jak przekazali tramwajarze, "napisy są wykonane farbą, która po upływie kilku tygodni zniknie i jest to podyktowane potrzebą dbania o estetykę miasta".

Warszawscy motorniczowie mają za zadanie zgłaszanie niebezpiecznych sytuacji i monitorowanie sytuacji na przejściach. Dane te pozwolą ocenić, jaki wpływ na bezpieczeństwo pieszych mają nowe przepisy. W zależności od tego, jakie będą wnioski, Tramwaje Warszawskie zakładają możliwość powtórzenia akcji albo nawet namalowania napisów ostrzegawczych na stałe.

Warszawa. W akcji malowania napisów biorą udział pracownicy ZDM Tramwaje Warszawskie
Warszawa. W akcji malowania napisów biorą udział pracownicy ZDMŹródło: Tramwaje Warszawskie, fot: Tramwaje Warszawskie

Jak informują tramwajarze, już od tygodnia "animacja z informacją o nowych przepisach wyświetlana jest w ponad 300 tramwajach na monitorach LCD". Planują też kolejne akcje informacyjne po wakacjach.

dha4rwf

W akcji malowania ostrzegawczych napisów przed przejściami przez torowiska pomagają pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Banaś doniósł na Kaczyńskiego. Jest komentarz z obozu Ziobry

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dha4rwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dha4rwf
Więcej tematów