Trwa ładowanie...

Warszawa najlepsza w medialnym rankingu uczelni

Stołeczne uczelnie wygrywają we wszystkich kategoriach

Warszawa najlepsza w medialnym rankingu uczelni
d12wwlh
d12wwlh

Dbałość o wizerunek stała się w obecnych czasach dla uczelni jednym z priorytetów. Systematycznie spadająca liczba kandydatów na studia, związana z nadciągającym niżem demograficznym powoduje, że tylko szkoły uważane za najbardziej wartościowe, są w stanie przyciągać studentów i utrzymywać wysoki poziom kształcenia. Agencja informacyjna „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” zbadała, które uczelnie publiczne kładą największy nacisk na komunikację i cieszą się dzięki temu najlepszą renomą. Analiza została przeprowadzona w czterech typach uczelni wyższych, we wszystkich kategoriach zwyciężyły uczelnie warszawskie.

Wśród uniwersytetów klasycznych zdecydowanie najbardziej medialną szkołą w Polsce jest Uniwersytet Warszawski. W minionym roku akademickim (od 1 października 2011 do 30 września 2012) pojawiło się na jego temat ponad 44 tys. publikacji. W poprzednim rankingu przygotowanym przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” w marcu, UW również zajmował pierwszą pozycję, ale zanotował wówczas niecałe 34 tys. publikacji.

Najczęściej występującą w mediach nazwą uczelni technicznej jest zaś Politechnika Warszawska. W ciągu ubiegłego roku akademickiego (1 października 2011 – 30 września 2012) pojawiło się na jej temat aż 34 tys. publikacji w prasie, internecie oraz stacjach radiowych i telewizyjnych. Za nią znalazła się krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza z wynikiem 19 tys. tekstów, a podium uzupełniła Politechnika Wrocławska (14 tys.).

Szkoła Główna Handlowa jest z kolei decydowanie najbardziej medialną uczelnią ekonomiczną w naszym kraju. Liczba informacji na jej temat jest kilkukrotnie większa niż o innych publicznych szkołach wyższych tego typu. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a trzecie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

d12wwlh

Uczelnie przyrodnicze wciąż pozostają w cieniu nie tylko uniwersytetów, ale też szkół ekonomicznych i technicznych. Nie oznacza to jednak, że pisze się o nich mało. Z badania wynika, że w ciągu minionego roku akademickiego pojawiło się na ich temat prawie 18 tys. tekstów. Najwięcej dotyczyło warszawskiego SGGW, które również zdeklasowało konkurencję.

Zobaczcie wykresy przygotowane przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” . Widać tam dokładnie, jak dobrze uczelnie warszawskie wypadły w tym zestawieniu.

d12wwlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12wwlh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj