Trwa ładowanie...

Warszawa. Mazowiecki konserwator zabytków zakończył kontrolę na moście Poniatowskiego

Kontrola na moście Poniatowskiego w Warszawie rozpoczęła się we wtorek 8 czerwca i zakończyła w piątek 11 czerwca. - Aktualnie są przygotowywane dokumenty pokontrolne - poinformował mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków.

Warszawa. Zakończyła się kontrola na moście PoniatowskiegoWarszawa. Zakończyła się kontrola na moście PoniatowskiegoŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d4lue01
d4lue01

Jak przekazał konserwator, "celem planowanej kontroli na Moście Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie była ocena stanu zachowania całej budowli". W trakcie oględzin "został dokładnie sprawdzony stan poszczególnych elementów mostu, jak i planowany zakres przyszłych prac remontowych". Jednym z kontrolowanych obiektów było sześć fotoradarów "i ich wpływ na stan mostu". Jak zaznaczył konserwator, "ZDM wyraził gotowość usunięcia lub przesunięcia fotoradarów".

- Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zwróciło się do Mazowieckiego Konserwatora Zabytków z prośbą o potwierdzenie, czy lokalizacje urządzeń na moście Poniatowskiego, w których zostały zainstalowane, uzyskały jego akceptację - poinformowała rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Do tej pory fotoradary nie działają. Urządzenia nie zostały jeszcze przekazane przez miasto Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, który jest uprawniony do prowadzenia kontroli z wykorzystaniem tego typu urządzeń.

Spór o lokalizację i wygląd wolno stojących szaf radarowych na zabytkowym moście Poniatowskiego toczy się od ponad trzech tygodni. Mazowiecki konserwator zabytków prof. Jakub Lewicki zawnioskował o zmianę ich lokalizacji, tłumacząc, że nie znał ich dokładnego położenia. ZDM odpowiedział, że "Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków prawie rok temu wydał zgodę na montaż fotoradarów na moście i na wiadukcie w zakresie i sposobie wykonania określonym w programie robót, który był załącznikiem do tej zgody, i w którym jest zarówno ich wygląd, jak i mapa z lokalizacją".

d4lue01

Radary na moście Poniatowskiego usytuowane są po obu brzegach Wisły. Gdy już zaczną działać, kierowcy jadący w kierunku Pragi będą musieli na nie uważać przy wieżycy, następnie nad ul. Solec, a także nad Wisłą. Na pasie dla jadących z Pragi w kierunku centrum pierwszy fotoradar będzie kontrolował prędkość przed Wybrzeżem Szczecińskim, następny niemal na wysokości lewego brzegu Wisły, a ostatni nad ul. Kruczkowskiego.

Co poradzą Morawieckiemu? Prof. Horban uchylił rąbka tajemnicy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lue01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lue01
Więcej tematów