Trwa ładowanie...

Warszawa kontroluje, czym mieszkańcy palą w piecach. Straż Miejska wystawiła jeden mandat

Wawer i Białołęka to pierwsze dzielnice, które wzięli pod lupę strażnicy miejscy. Stołeczni funkcjonariusze sprawdzają, co mieszkańcy spalają w piecach i co wydobywa się z kominów. Efekt dwóch dni pracy strażników może zaskoczyć.

Warszawa kontroluje, czym mieszkańcy palą w piecach. Straż Miejska wystawiła jeden mandatŹródło: strazmiejska.waw.pl, fot: Straż Miejska Warszawa
d31xkti
d31xkti

1 mandat i 3 pouczenia - to efekt kontroli, którą przeprowadzili w ostatni weekend strażnicy miejscy z Warszawy. Funkcjonariusze w sobotę i w niedzielę sprawdzali dwie dzielnice Warszawy - Wawer i Białołękę, gdzie przeważa zabudowa jednorodzinna.

Już wiadomo, że podobnych działań będzie w najbliższych dniach więcej.

Warszawa. Straż Miejska skontrolowała Białołękę i Wawer

Stołeczna straż miejska podkreśla, że ostatnie kontrole przeprowadziła na wniosek samych mieszkańców. Działania funkcjonariuszy Referatu ds. Ochrony Środowiska dotyczyły głównie tego, co wydobywa się z kominów kontrolowanych posesji. Do dyspozycji mieli drony i mobilne laboratorium.

d31xkti

Strażnicy sprawdzili też jak z segregacją i utylizacją śmieci radzą sobie mieszkańcy stolicy. Kontrole trwały od godz. 7 rano do 19. Wystawiono jeden mandat.

Zobacz też: Burza wokół słów Kempy o Śmiszku. Kierwiński: niewyobrażalny pokaz chamstwa

- W piecu mieszkańca były spalane nielegalne substancje. Poza tym udzieliliśmy trzech pouczeń i sporządziliśmy 18 protokołów kontrolnych - wylicza Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

d31xkti

Sobotę i niedzielę wykorzystano także do akcji edukacyjnej. Informowano mieszkańców Wawra i Białołęki, czym można, a czym nie można palić w piecach. Nie zabrakło też rozmów na temat zagrożeń zdrowotnych wynikających ze spalania zabronionych substancji.

Podobnych akcji ma być w Warszawie więcej Stołeczne służby chcą cykliczne sprawdzać, jakość materiałów spalanych w piecach i skład dymu, który wydobywa się z kominów.

Źródło: Straż Miejska w Warszawie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31xkti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31xkti
Więcej tematów