Trwa ładowanie...

Warszawa. Kolejne wolskie podwórka objęte programem identyfikatorów

W przyszłym roku, aby zaparkować na kolejnych 17 wolskich podwórkach, trzeba będzie mieć specjalny identyfikator. To kontynuacja dzielnicowego projektu, który został doceniony przez mieszkańców.

Warszawa. Kolejne podwórka będą objęte programemWarszawa. Kolejne podwórka będą objęte programemŹródło: Urząd Dzielnicy Wola, fot: Urząd Dzielnicy Wola
d1vxob8
d1vxob8

Na Woli powiększony zostanie obszar objęty “Programem Identyfikatorów dla Mieszkańców” – przekazał Urząd Dzielnicy Wola w komunikacie. Celem programu jest umożliwienie mieszkańcom oraz najemcom lokali użytkowych zaparkowania samochodu w obrębie miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności. 

- Pilotażowy Program wprowadzony w grudniu 2018 r. spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców. Wspólnoty i spółdzielnie apelowały do władz dzielnicy o jego rozszerzenie, szczególnie w obliczu poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania. Cieszymy się, że już niedługo przed kolejnymi podwórkami pojawiają się zakazy wjazdu dla osób nieposiadających odpowiednich identyfikatorów - powiedział Bartłomiej Kubicki, wolski radny. 

Warszawa. Wola. Trzy etapy prac

Prace obejmujące powiększenie obszaru podzielono na trzy etapy. 

– Realizacja I etapu, który obejmuje zmiany na podwórkach w okolicy ulic Smoczej, Nowolipia, Nowolipki, Dzielnej, Wolności i al. Jana Pawła II, zaplanowana jest na początek 2021 roku – zapowiedział burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. 

d1vxob8

Burmistrz dodał, że wykonanie kolejnych etapów będzie możliwe po zatwierdzeniu zmiany organizacji ruchu przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu. Wyraził też nadzieję, że wszystko uda się zakończyć w pierwszej połowie 2021 r. Harmonogram prac dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Wola. 

- Wielu dojeżdżających na Wolę kierowców w obliczu konieczności uiszczenia zapłaty za parkowanie w SPPN wybiera parkowanie na podwórkach, często w miejscach zupełnie do tego nieprzystosowanych jak chodniki czy tereny zielone.  Zdarza się, że samochody pozostawione na cały dzień blokują wyjazd z garaży czy drogę pożarową. Dlatego na osiedlach objętych programem pojawiają się wyznaczone miejsca postojowe dostępne tylko dla osób z identyfikatorem - wyjaśnił radny dzielnicy Wola Adam Matusik. 

Identyfikator mogą otrzymać osoby, które posiadają meldunek w obrębie danego podwórka lub posiadają tytuł prawny do nieruchomości znajdującej się w obrębie danego podwórka lub prowadzą wspólne gospodarstwo domowe z osobą posiadającą tytuł prawny do lokalu lub prowadzą działalność gospodarczą i posiadają tytuł prawny do lokalu. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vxob8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vxob8
Więcej tematów