Trwa ładowanie...

Warszawa. Jerzy Owsiak wygrał z Krystyną Pawłowicz przed sądem. Jest prawomocny wyrok

Jerzy Owsiak nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz. Tak orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Chodzi o sprawę, w której sędzia Trybunału Konstytucyjnego zarzucała Owsiakowi "inspirowanie" założenia strony "Ruch Wypier… Krystyny Pawłowicz w Kosmos”.

Warszawa. Jerzy Owsiak wygrał z Krystyną Pawłowicz przed sądem. Jest prawomocny wyrokŹródło: East News, fot: Łukasz Szelag/REPORTER/EAST NEWS
d1414j4
d1414j4

- Jerzy Owsiak nie musi przepraszać byłej posłanki PiS – brzmi prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Krystyna Pawłowicz musi za to pokryć koszty zatrudnienia prawnika poniesione przez Owsiaka. Chodzi o blisko 4 tys. zł.

O co chodziło?

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza" spór toczył się o słowa które padły w 2014 roku. Szef WOŚP mówił wtedy, że „pani Krystyna może stać się normalnym człowiekiem” i „nie odlecieć w kosmos”. Pawłowicz twierdziła także, że Owsiak "stoi za utworzeniem profilu" "Ruch Wypier… Krystyny Pawłowicz w Kosmos”.

Apelacja

Pod koniec 2018 r. Sąd Okręgowy w Warszawie stwierdził, że Owsiak powinien przeprosić Pawłowicz za naruszenie jej dóbr osobistych. We wtorek sędzia Marzanna Góral orzekła, że sąd I instancji "częściowo wadliwie" ocenił zachowanie Owsiaka pod względem prawnym.

d1414j4

– Istnieją rozszerzone możliwości krytyki osób publicznych - uzasadniła wyrok sędzia.

Sędzia podkreśliła także, że "wypowiedzi Owsiaka były polemiką, felietonem, który daje możliwość większego stopnia przesady".

Zobacz także: Sądownictwo w Polsce. Sonik: kulimy ogon. Udajemy, że nic się nie stało

To nie jedyna sprawa

W przyszłym miesiącu rozpocznie się kolejny proces między Krystyną Pawłowicz i Jerzym Owsiakiem. Chodzi o słowa, które padły podczas Przystanku Woodstock. Szef WOŚP powiedział wtedy, by Pawłowicz "spróbowała seksu". Będzie to proces apelacyjny. W pierwszej instancji Owsiak przegrał.

d1414j4

Niedawno zakończyła się jeszcze jedna sprawa z powództwa Pawłowicz. W styczniu Sąd Okręgowy w Warszawie wydał prawomocny wyrok. Sąd stwierdził winę Owsiaka, ale nie oznacza to, że został skazany. Na mocy wyroku założyciel WOŚP ma wpłacić 3 tys. zł rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło: Gazeta Wyborcza

d1414j4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1414j4
Więcej tematów